בי וומן » כתבות » מהפכה

מהפכה 

מהפכה, מדור: יחסים וזוגיות, סקס, אהבה וזוגיות
פורסם בתאריך: 17/12/2018

הקונדום מצליח לדחוק מראש רשימת אמצעי המניעה הפופולאריים את הגלולה והגיע הזמן להבין למה זה קורה, מה הקשר לתנועה הפמיניסטית ומה צופן העתיד. רוצים לשמור על בריאות מינית?
המאמר הזה בשבילכם

אחד ההישגים הגדולים של התנועה הפמיניסטית שהחלה את דרכה בשנות ה-60 של המאה הקודמת בארצות הברית התבטא בהמצאת הגלולה. מאז שהגלולה למניעת הריון נכנסה לשימוש, מיליוני נשים חשו משוחררות והרגישו שהן יכולות לקיים יחסי מין בלי לדאוג מההשלכות – בדיוק כמו גברים. עם זאת, עם הזמן החלו להתגלות גם תופעות הלוואי של נטילת גלולות וכך חזר הקונדום לאופנה.

נכון להיום, גברים ונשים מעדיפים בבירור את האופציה של קונדום על פני אלטרנטיבות אחרות. הוא נחשב בטוח יותר, נוח לשימוש ואינו מלווה בשום סוג של תופעות לוואי. יתרה על כך, גם הנשים החלו להבין שהן יכולות להסתובב עם קונדום בארנק ושאין להן שום סיבה להתבייש. זה האיץ עוד יותר את השימוש בקונדומים ונדמה שהמהפכה הושלמה.

מהו קונדום למען נשים?

אי אפשר להתעלם מהקשר בין הצלחת הדור הנוכחי של הקונדומים לבין השיפור בתעשייה. הקונדומים שקיימים כיום בשוק לא דומים בשום צורה למה שהכרנו מתקופות קודמות, הרבה בזכות התקדמות טכנולוגית מרחיקת לכת. אותה התקדמות טכנולוגית היא זו שהופכת את הקונדומים לאמצעי מניעה נוח יותר ולמשהו ששווה להחזיק בתיק גם אם לא מקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה.

בתוך כך, יש חברות מסחריות שמנצלות את הטכנולוגיה הקיימת ומייצרות קונדומים בהתאמה אישית לנשים. אחת מהן היא חברת L מסן פרנסיסקו, שחרטה על דגלה את המוטו של "קונדום לנשים למען נשים". בפועל, החברה מתחייבת שעל כל קונדום שהיא מוכרת היא תתרום אחד לנשים באפריקה. בנוסף, החברה מייצרת קונדומים שמותאמים לנשים מבחינת העובדה שהם לא כוללים חומרי סיכה וכימיקלים.

הדור הבא של הקונדומים
בדור הנוכחי של הקונדומים נשים וגברים כאחד מציבים סטנדרט גבוה מאוד של איכות. כיום כבר כמעט לא צריך לחשוש מפני חוסר יעילות של קונדום, תחושה לא נעימה באזור אברי המין או תופעות לא רצויות אחרות. בנוסף, העיצוב מותאם לבני שני המינים ואפילו השימוש בקונדום הפך להיות זריז וקליל יותר.

מלבד האמור לעיל, חשוב להבין את השלכות העומק של השימוש בקונדומים בקרב נשים. אם בעבר השיווק המאסיבי של קונדומים לגברים העביר אליהם את האחריות על שימוש באמצעי מניעה, הרי שכיום נשים מפסיקות לצפות מבן הזוג לפעול בצורה מסוימת. אותן נשים שמודעות ליתרונות של הקונדום יודעות שאין ניגוד בין העונג לבין שמירה על בריאות מינית והן לוקחות אחריות מלאה.

קשה לדעת איך ייראה העתיד בכלל והנושא של בריאות מינית בפרט. עם זאת, אין ספק שאמצעי המניעה ימשיכו להשפיע על החיים שלנו ולעיתים גם באופן מפתיע ובלתי צפוי.

mahapecha.jpg
(ershy - https://www.pexels.com)


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: