בי וומן » כתבות » הבנקאי מדבר סינית? המדריך שיעזור לכן

הבנקאי מדבר סינית? המדריך שיעזור לכן 

הבנקאי מדבר סינית? המדריך שיעזור לכן, מדור: כסף והשקעות
פורסם בתאריך: 12/02/2019

היכרות עם מונחים מתחום הבנקאות והפיננסים תסייע לך לקחת משכנתא משתלמת ולהשוות בין סוגים אחרים של הלוואות. לא יודעת מה לשאול? קבלי את כל המושגים החשובים

בחודש יולי 2018 לבדו נלקחו משכנתאות חדשות בהיקף של 5.5 מיליארד ש"ח, כאשר ב-12 החודשים הקודמים נלקחו בממוצע מדי חודש הלוואות כאלה בהיקף של כ-4.6 מיליארד ש"ח. בתוך כך, היקף כלל המשכנתאות של 2018 הגיע לשיא של 3 שנים ויותר ממחצית הקונים היו רוכשי דירה ראשונה.
הבעיה היא שלא כולנו מבינות בתחום הבנקאות והפיננסים ולכן לעיתים קרובות נמצא את עצמנו בבנק בלי יכולת להפעיל חשיבה ביקורתית. מלבד תחושה של חוסר נעימות, היכרות עם המושגים הבסיסיים מעולם הבנקאות והפיננסים היא קריטית לקבלת ההחלטות שלך.

כך תדעי כמה עולה לך המשכנתא
אם את נמצאת בתהליך של רכישת דירה ראשונה או מיחזור משכנתא קיימת, כדאי לך להגיע מוכנה לפגישה עם הבנקאי. קודם כל, נסי לזכור מה עומד מאחורי מושגים בסיסיים כמו ריבית והחזר וקחי בחשבון שהמטרה של הבנק היא להרוויח כסף. בהקשר הזה, הריבית בסך הכל מייצגת את הרווח של הבנק עבור ההלוואה שהוא נותן לך – והיא קובעת כמה כסף תצטרכי לשלם בשבילה מדי חודש.
שנית, בתהליכי נטילת משכנתא כזו או אחרת כנראה תשמעי את המושג "אחוז מימון". זהו היחס בין סך המשכנתאות שניתנו כנגד שעבוד הנכס לבין שווי הנכס כפי שנקבע על ידי שמאי. ככל שאחוז המימון גבוה יותר כך עולה הסיכון שהבנק לוקח על עצמו ולכן תצטרכי לשלם יותר, אז מומלץ לנסות להקטין את אחוז המימון של המשכנתא ככל האפשר.
למזלך, יש גם מושגים שרלוונטיים לתחומים שונים שלא קשורים ישירות למשכנתא. יכול להיות שתשמעי למשל את המושג "ייפוי כוח נוטריוני" שמייצג פשוט מאוד ייפוי כוח שנחתם בפני נוטריון ולכן נחשב בעיני בית המשפט כאישור רשמי, או את המושג "לוח סילוקין" שמתאר את ההחזרים על כל הלוואה שתבחרי לקחת עד לסילוקה המלא.

מה כדאי לשאול את הבנקאי?
כדאי לשאול את הבנקאי על גובה דמי פתיחת תיק כדי להשוות כמו שצריך בין מסלולי משכנתאות ולברר לגבי השלבים הנדרשים לקבלת אישור עקרוני בנטילת משכנתא ראשונה. בהמשך, אין סיבה להתבייש בזה שרוצים לדעת כמה יעלה לפרוע את המשכנתא לפני תום תקופת ההלוואה ("עמלת פירעון מוקדם") ומומלץ לשאול גם על "עמלת אי הודעה מוקדמת".

לעיתים קרובות הבנקאים מדברים מהר כי הם חושבים שיש לנו את אותו רקע, ניסיון והכשרה כמו שלהם. זה בדיוק הרגע לעצור את השיחה ולבקש הבהרות. הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לך הוא לחתום על מסמך שבו לא לגמרי הבנת למה את מתחייבת ואין שום סיבה שתעשי את זה.
sini.png
הבנקאי מדבר סינית_ המדריך שיעזור לכן
מקור התמונה- https://www.pexels.com/photo/women-s-white-button-up-long-sleeved-shirt-1037914/


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: