בי וומן » כתבות » מוציאים את הנפש מעבדות לחירות- כיצד הרפואה הסינית מסייעת להפחית חרדות ומתחים?

מוציאים את הנפש מעבדות לחירות- כיצד הרפואה הסינית מסייעת להפחית חרדות ומתחים? 

מוציאים את הנפש מעבדות לחירות- כיצד הרפואה הסינית מסייעת להפחית חרדות ומתחים?מאת: מערכת האתר, מדור: רפואה משלימה
פורסם בתאריך: 14/04/2019

רבים סובלים מחרדות ומתחים ברמה כזו או אחרת. יש כאלה שלעתים נתקפים בחרדה נקודתית ויש הסובלים מחרדות ומתחים ברמה יומיומית, סביב מגוון נושאים. חרדות ומתחים משאירות את הנפש כלואה בתוך מרחב מחניק ולא נעים שפוגע בתפקוד ובאיכות החיים. לקראת חג הפסח, זוהי הזדמנות לשחרר את הנפש מ"עבדות" על ידי החרדות והמתחים, לחירות נפשית.. מהם הפתרונות שהרפואה הסינית מציעה לשחרור הנפש? באדיבות טל אליאס מטפל ברפואה סינית על ידי דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה, במרפאת כללית רפואה משלימה

מה יכול לגרום לחרדות ומתחים על פי הרפואה הסינית?

הרפואה הסינית מאמינה שלכל אחד מהאיברים בגוף תפקיד חשוב בוויסות הרגשות.
האיברים בגוף קשורים ל- 5 האלמנטים (עץ , אש, אדמה, מתכת, מים) האיברים הדומיננטיים הקשורים לחרדה הם: הכליות שקשורות לאלמנט המים והרגש הדומיננטי של האלמנט הוא הפחד. הטחול ברפואה הסינית קשור לאדמה והרגש הדומיננטי הוא הדאגה. הכבד משויך לאלמנט העץ שקשור להרגשת הכעס. הלב שקשור לאלמנט האש קשור אומנם לשמחה אבל בחוסר איזון נראה מצבי רוח משתנים. המטפל יאבחן בתשאול הראשוני את סוג החרדה על פי הרפואה הסינית באמצעות תשאול מקיף, לקיחת דופק והסתכלות על הלשון מה שייתן לנו אינפורמציה על המצב האנרגטי של האיברים הרלוונטיים לסוג החרדה של המטופל.
החרדה יכולה לפגוע באיזון האיברים ולהפך, עקב חוסר איזון שנוצר באיברים, מתגברת תחושת חרדה - בנוסף האיברים מושפעים גם מתזונה לא מתאימה, זיהום אוויר, הרגלי אורח חיים לא בריאים (עישון, צריכת סמים, אלכוהול במינון מופרז) וגורמים תורשתיים.

כיצד הרפואה הסינית ממליצה לטפל בחרדות?

דיקור סיני הוא הטיפול האולטימטיבי לטיפול בחרדות, הוא יכול להרגיע את פעילות המוח ובכך להפחית את החרדה. ניסויים קליניים הראו שלדיקור סיני יש השפעה תרפויטית מוכחת על ידי שחרור סרוטונין למחזור הדם (בדומה לטיפול התרופתי), הורמון אשר ידוע בהרגעת הגוף. הטיפול מתבצע באמצעות החדרת מחטים עדינות לנקודות דיקור שממוקמות על מסלולי אנרגיה שנקראים מרידיאנים, כל מרידיאן מקושר לאיבר פנימי ועל ידי הדיקור הסיני אנחנו מקשרים בין החיצון לפנים. בנוסף, המטפל ימליץ על שילוב של שימוש בצמחי מרפא סיניים בהתאמה אישית על מנת לסייע גם בהסדרת התנועה הלא מאוזנת של צ'י (מקור האנרגיה שלנו על פי הרפואה הסינית) ואת השפעתה המטרידה על הלב והנפש, ולהסדיר את התנועה במרידיאנים ובאיברים הרלוונטיים לבעיה.


לאנשים הסובלים מחרדה מומלץ על פי הרפואה הסינית להכניס את הרכיבים הבאים לתפריט היומיומי:

פירות וירקות: ענבים, שזיפים, סלרי, לפת, אספרגוס, כרוב, שזיפים, מנדרינות
צמחים ואצות: גרגיר הנחלים, אצת נורי, כלורלה, מיסו
קטניות: שעועית שחורה
דגנים: דוחן, שיפון, שעורה, אמארנט, קינואה, שיבולת שועל
תבלינים: קינמון, ועירית.

אלו טיפים נוספים ניתן לעשות בבית על מנת להפחית את החרדה על פי הרפואה הסינית?
פעילות ספורטיבית חשובה מאוד מכיוון שהיא מניעה אנרגיה וכך מסייעת להרגעת הגוף והנפש, במיוחד שחייה, המים מעניקים נדבך נוסף לסיוע הירגעות הגוף. כמו כן מומלץ להיעזר ביוגה, טיפולי שיאצו , עיסויים כתוספת לטיפול ברפואה סינית


dikur2.jpg
דיקור סיני (יח"צ)


דיקור סיני, רפואה אלטרנטיבית, רפואה משלימה
תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

יוצאים לחופשה הקיץ?
רק בארץ!
ברור שלחו"ל
הכי טוב בבית
עדיין לא החלטנו

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: