בי וומן » כתבות » כל מה שחשוב לדעת על חשיפה לשמש וקרמי הגנה

כל מה שחשוב לדעת על חשיפה לשמש וקרמי הגנה 

כל מה שחשוב לדעת על חשיפה לשמש וקרמי הגנה, מדור: רפואה, טיפוח הגוף
פורסם בתאריך: 18/04/2019

זהו זה הקיץ כבר כאן, הגשם מתחלף בקרני השמש והטמפ' אחרי חופשת הפסח יזנקו בהדרגה- והקיץ יגיע. לקראת הקיץ רובנו מתעניינים על חשיבות קרם ההגנה וקוראים על השפעת גובה הSPF, אבל יוצאים מנקודת הנחה שמריחת הקרם הכרחית רק כשהולכים לים.
האומנם?

ד"ר להבית אקרמן , מומחית לרפואת עור , ריכזה עברנו מספר טיפים שחשוב לקרוא לפני שהעונה החמה עושה כניסתה באופן חד משמעי:


נזקי שמש מצטברים עם השנים

נזקי שמש הינם נזקים שמצטברים לאט עם השנים. ולכן חשוב להגן על העור כבר מגיל צעיר ולסגל הרגלים נכונים להגנה משמש. בעצם מרבית נזקי השמש מצטברים בילדות ולכן חשובה הגנה משמש עוד בהיותנו ילדים. אך לא רק. גם אם נחשפנו לשמש בעבר- הפחתה בחשיפה תקטין את הופעת הנזקים העתידיים.

עור כהה ועור בהיר
גם עור כהה חשוף לנזקי שמש. בעיקרון כעל שהעור בהיר יותר בד"כ לשמש עולה ולכן יש יותר סיכוי להישרף ולהיצרב אך גם בעלי עור כהה חשופים לנזקי השמש וצריכים למעט בחשיפה

מייקפ ומסנני קרינה
יש כיום מספר מועט של מייקאפים ותכשירי לחות אשר מכילים מסנני קרינה בכמות רצויה ואם משתמשים בהם- ניתן להפחית בשכבות ולוותר על מסנן קרינה ייעודי. אולם מרבית המייקאפים לא מכילים מסנן קרינה באחוז מספק. ולכן, מומלץ להשתמש בקרם לחות עם מסנן קרינה ועל זה להשתמש במייקאפ שלך: כל אחת אןהבת מייקאפ אחר ואין מגוון רחב של מייקפים בעלי מסנן קרינה מספק.

.תכשיר הגנה אחד לכל האזורי
מומלץ להשתמש במסנן קרינה אחד לכל המקומות ולא להתחיל "להסתבך" עם תכשיר ייעודי לגוף או לפנים. חשוב מאד שהתכשיר שיהיה נח למריחה. מה שנדבק וצורב ומציק לא יכול להפוך להרגל קבוע. כמובן שיש לחדש מריחה על שעתיים ולאחר נגיעה עם מקור מים. אין כזה דבר מסנן קרינה עמיד במים. יש מסנן קרינה שקצת פחות יורד במים אבל לאחר שהיה במים יש להקפיד להימרח שוב.

קרם הגנה למבוגרים לא מגן היטב מהשמש כמו קרם הגנה לילדים
קרמים להגנה מפני השמש מכילים את אותם רכיבים פעילים, בין אם הם מיועדים לילדים או למבוגרים. ההבדל בין קרמים שמיועדים לילדים ובין קרמים שמיועדים למבוגרים הוא בסוג הפורמולה – קרמים שמיועדים לילדים מכילים לרוב פורמולות עדינות יותר, שפותחו עבור עור רגיש. הם יכולים להיות נטולי ריח, נטולי כימיקלים, נטולי פראבנים, או עדינים במיוחד, כדי שלא יגרמו לגירוי בעיניים. שבילדים חשוב שיהיה מסנן קרינה בעל מקדם הגנה גבוה כיוון שעור ילדים ובייחוד תינוקות רגיש הרבה יותר לשמש מאשר עור מבוגרים. זה הדבר החשוב..וכמובן המרקם שיהיה נח ולא דביק ושורףהטיפים נכתבו באדיבות ד"ר להבית אקרמן מומחית לרפואת עורakman2.jpg
חשיבות קרם ההגנה בקיץ בחשיפה לשמש באדיבות דר להבית אקמן (צילום יחצ) font>


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: