בי וומן » כתבות » נ-שים סוף לאלימות!

נ-שים סוף לאלימות! 

נ-שים סוף לאלימות!מאת: מערכת האתר, מדור: פמיניזם, חוק ומשפט
פורסם בתאריך: 25/11/2019

ביוזמת הרשות לקידום מעמד האישה במשרד לשוויון חברתי
ובשיתוף איגוד יועצות הרשויות המקומיות-צמידים כתומים עם הכיתוב 'נ-שים סוף לאלימות' יחולקו לציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים

השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל: "האלימות נגד נשים אינה גזירה משמים. החברה בה אנו חיים מוכתמת מדי יום ביומו על ידי אלימות זו. על כל אחד ואחת מאיתנו מוטלת המשימה לנקות אותה".

אוה מדז'יבוז', מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האשה: "אלימות כלפי נשים היא טרור מגדרי ויש להתייחס אליה בהתאם. לסכל אותה מראש, להיאבק בה בנחישות, לגדוע מאותה מהיסוד".

הרשות לקידום מעמד האישה במשרד לשוויון חברתי בשיתוף איגוד היועצות למעמד האשה ברשויות המקומיות יובילו מסע הסברה חדש תחת הכותרת "נ – שים סוף לאלימות ", שמטרתו להיאבק באלימות נגד נשים. מסע ההסברה ייפתח ביום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים המצויין מחר, ה- 25 לנובמבר.
יש לציין כי בשנת 2008 הושק הקמפיין UNiTE מטעם האו"ם הקורא למאבק באלימות .
UNiTE קורא לממשלות, לחברה האזרחית, למגזר הפרטי, לתקשורת ולצעירים לאחד כוחות ולהתמודד עם מגפת האלימות העולמית נגד נשים ונערות. יום- 25 בנובמבר הוגדר כ"יום הכתום " על ידי ה- UNiTE והוא קורא למאבק באלימות נגד נשים .הצבע הכתום מסמל עתיד בהיר יותר, נקי מאלימות. הצבע משמש גם כאמצעי להפגנת הסולידריות החברתית בביטול כל צורות האלימות .
השנה קמפיין UNiTE מטעם האו"ם יציין את 16 ימי האקטיביזם נגד אלימות מבוססת מגדר, מה 25 בנובמבר עד 10 בדצמבר, תחת הנושא
" “Orange the World: Generation Equality Stands against Rape!”".

השנה, לראשונה, הרשות לקידום מעמד האישה מתחברת לקמפיין העולמי ופועלת בשיתוף איגוד היועצות לקידום מעמד האישה ברשויות המקומיות בישראל להפצת צמידים בצבע כתום עם הכיתוב : "נ-שים סוף לאלימות" בעברית ובערבית בכל רחבי הארץ.

השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל: " האלימות נגד נשים אינה גזירה משמים. החברה בה אנו חיים מוכתמת מדי יום ביומו על ידי אלימות זו. על כל אחד ואחת מאיתנו מוטלת המשימה לנקות אותה. אנו המחוקקים צריכים לתת את הכלים בידי הרשויות כדי שיוכלו להתמודד עם התופעה:חקיקה שמגלה אפס סובלנות לאלימות.חקיקה שיודעת לתקצב את גורמי החינוך והרווחה, כמו גם את גורמי השיטור, השיפוט והכליאה. חקיקה שתסייע למערכות השונות למנוע את הפגיעה בטרם עת ולהתמודד עימה במידה ומתרחשת".

אוה מדז'יבוז', מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האשה: "אלימות כלפי נשים היא טרור מגדרי ויש להתייחס אליה בהתאם. לסכל אותה מראש, להיאבק בה בנחישות, לגדוע מאותה מהיסוד. לשם כך יש צורך בשילוב כוחות: אכיפה הדוקה יותר, ענישה חמורה יותר, יצירת מודעות ציבורית רחבה, השקעה בחינוך מגיל צעיר למניעת אלימות מגדרית, מתן מענה אמיתי לנשים שחשות מאוימות לצד הרחקה מלאה ואפקטיבית של גברים החשודים באלימות. המסר שלנו ביום הזה, ודאי בשנה שבה נרצחו 20 נשים, הוא שהגיע הזמן להיאבק בטרור המגדרי ולנצח".


sara.jpg
תמונה השרה לשוויון חברתי ומנהלת הרשות לקידום מעמד האישה עם הצמיד( קרדיט: יחצ- המשרד לשיוויון חברתי)


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: