בי וומן » כתבות » \"המהפכה הימימאית\" שמובילה עידית שלו

 

"המהפכה הימימאית" שמובילה עידית שלומאת: מערכת האתר, מדור: מיסטיקה ורוחניות
פורסם בתאריך: 08/03/2020

עידית שלו פסיכותרפיסטית ומורה לימימה, הייתה לאורך 10 שנים תלמידה קרובה של ימימה אביטל, לאחר פטירתה החלה להנחות קבוצות בשיטתה, להכשיר מנחות נוספות ולהפיץ את משנתה בשיעורים וירטואליים ובשיעורים כתובים ומצולמים לאלפי תלמידים ותלמידות בכל העולם.

היא הקימה לפני כשנתיים וחצי את המרכז ללימודי חשיבה הכרתית, בהשראת ימימה, שהפך למוקד הדרכה והפצה רחב ומשמעותי לשיעורי ימימה בישראל ומחוצה לה. יש מאות קבוצות, אלפי לומדים ולומדות. הביקוש עצום ובכל חודש יש מאות מצטרפים ומצטרפות חדשות ובהם גם ידוענים, הלומדים לשיטתה דרך שיעורים פרונטליים, שיעורים מקוונים ושיעורים ווירטואליים.במהלך השנים השלימה תואר שני בייעוץ חינוכי, לימודי תרפיה באומנות ופסיכותרפיה. בימים אלה היא עסוקה בעבודת הדוקטורט שלה במחשבת ישראל באוניברסיטת בר אילן והיא כנראה תהיה גם הראשונה להוביל את ימימה לאקדמיה : " ימימה אביטל היא נצר למשפחה של מקובלים. היא עלתה לישראל בגיל 20 ממרוקו. בשפתה ובראייתה העמוקה היא לימדה על ההשתנות המתמדת, הבחירה בטוב ויצירת מבנים חדשים בתודעה. אני מנסה למקם את תורת ימימה. האם מדובר בקבלה או בחסידות, אני הגדרתי אותה כחסידות נשית בת זמננו".

החידוש של עידית שלו בשיטת ימימה – הוא ההנגשה שהיא מאפשרת דרך פרויקט הפצה וירטואלי שהיא מובילה. המפנה האינטרנטי הוא תופעה חדשה, כשהלימוד נעשה מהבית ומחוזק על ידי שלושה כנסים פרונטליים בשנה. זוהי מגמה מתרחבת, כשמדי שבוע מצטרפים עשרות מנויים.

על מנת לסייע לה, עידית מפעילה צוות ייעודי, שעוסק בזה מדי יום ומטפל בכל הפניות - במערכת הפועלת בכלים המותאמים לעידן הנוכחי.

מדובר על חומר לימוד מקורי של ימימה, שיש בו מתורת הסוד היהודית וכוח ריפוי ממשי, כשלראשונה הוא מובא בפשטות ומובן לכל אחד ואחת כולל דוגמאות מחיי היום יום. כל אחד ואחת יכולים בזמן שלהם ומתי שמתאים להם ומביתם וגם דרך כיתה וירטואלית, בשיעור לייב שבועי, בו עידית מעלה טקסט של ימימה ומסבירה איך הוא מתכתב עם החיים עצמם.

למרות שעידית היא מוקד הפצה מאד משמעותי היא אינה נושאת בכוחות הרוחניים של ימימה וגם אינה טוענת שיש לה אותם. היא בנתה מאחורי ביתה בית מדרש, שמכשיר מנחות בחשיבה הכרתית, במסלול דו שנתי לתלמידות שלמדו לפחות שלוש שנים, המסמיך אותן לפתוח קבוצות משלהן.

לעידית שלו, אם לשבעה וסבתא לנכדים, סיפור חיים לא שגרתי ורצוף באתגרים. ׳׳לכולנו יש התמודדויות, עם זאת בתוך ההתמודדות הלימוד נותן כלים וכוח להתמיד ולהתפתח. מי שלומד יש לו תודעת תיקון והשגחה׳׳ היא מסבירה, "מה שמיוחד בתורה של ימימה שאין בה יעוץ של שיטות ופטנטים, אלא כלים שכל אחד ימצא את המידה והמקום האישי שלו, בתוך ציר ההתפתחות והצמיחה שלו. החידוש בלימוד, שהוא מעורר את הפנימיות לגלות את הידע שקיים בנו. בחומר עצמו יש סודות נפלאים וכוחות ריפוי ".
timi2.jpeg

עידית שלו -צילומים - יחצ


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: