בי וומן » כתבות » Kiehl\'s מותג הטיפוח הניו-יורקי מציע לקראת חגי תשרי שבפתח מגוון מוצרי טיפוח איכותיים המשלבים דבש ורימונים

האונס באילת 

האונס באילתמאת: מערכת האתר, מדור: טורים אישיים
פורסם בתאריך: 26/08/2020

מהרגע ששמעתי על המקרה המזעזע באילת הלב מתכווץ, הבטן מתהפכת, המוח לא מפסיק לחשוב- מה קרה לחברה שלנו? איפה המוסר? הכבוד? הביטחון?


לשמחתי כל הפוסטים והתגובות שאני קוראת בסביבה הקרובה והרחוקה שלי אומרים את אתו הדבר- איבדנו את זה כחברה. כשלנו בחינוך. זו לא אשמת גבר אחד או שלושים גברים במקרה הספציפי הזה, זו אשמתנו כחברה. בחינוך בהבנה ובענישה- או יותר נכון בחוסר החינוך, חוסר ההבנה, וחוסר הענישה.

אפשר, וצריך לכעוס ולכאוב. אבל מה שחשוב לא פחות לעשות זה להסביר, לחנוך, לדבר, להנגיש, להמשיך להעביר את המסר בכל דרך אפשרית. עוד לא נכנסו לפרטי הפרטים של המקרה ואיני מתכוונת לעשות ותפקידי הוא לא לשפוט. אני רוצה, מאוד מאוד רוצה, להאמין שכל ילד או נער או גבר שמגיע לסיטואציה כזו מגיע ממקום של כאב ובורות. ממקום בו לא דיברו ולא חינכו ולא הסבירו והוא לא מבין מה הוא עושה לא בסדר וכמה זה לא בסדר.

אחרת איך נוכל להסביר את העובדה שהיו שם שלושים גברים ונערה אחת? לא אישה וכמה גברים. נערה, ספק ילדה. ושלושים גברים שיש להם אימהות ואחיות וחברות, אולי אפילו נשים ובנות- ואף אחד מהם לא חשב שמה שקורה זה לא בסדר, שצריך לעצור את זה, שצריך להגן עליה.

לא חוקי ולא מוסרי:
כן אני יודעת שזה לשפוט לכף זכות אבל תרשו לי להאמין שרוב הנערות והנערים וגם לא מעט מבוגרים לא יודעים בכלל מה החוק במדינת ישראל אומר בנושא של קיום יחסי מין, ולכן חשוב לי לעשות קודם כל סדר:
מתחת לגיל 14 אסור לקיים יחסי מין. אם מדובר בזוג מתחת לגיל 14 ויחסי המין נעשו שניכם מרצון חופשי של שניהם, ככל הנראה לא יכניסו אותם או את ההורים שלהם לכלא על אבל בהחלט יש פה מקום לשלוח את ההורים להדרכה הורית ואת הילדים לקבלת טיפול ומענה בנושא חינוך מיניות בריאה.
אם אחד מעל גיל 14 והשני מתחת – יתחילו לחקור ולבדוק את העניין.
בין גיל 14 לגיל 16 יחסי מין יחשבו חוקיים רק אם:
•יחסי המין נעשו בהסכמת שני הצדדים באופן חופשי.
•השניים ידועים כזוג או כחברים
•פער הגילאים ביניהם אינו עולה על שלוש שנים
אחרי גיל 16 ,כל עוד אין יחסי תלות או מרות בין השניים ויחסי המין נעשו בהסכמה הדדית וחופשית, קיומם מותר וחוקי ללא הגבלת פער גילים.
אז יש שיגידו, ולא רק הגברים שהיו שם, שהיא היתה בת 16 אז זה בסדר. זה חוקי. "היא רצתה את זה" . אבל תעמידו את כל הגברים שם, ותשאלו אותם אחד אחד שאלה פשוטה:
האם היתה שם הסכמה הדדית? האם אותה נערה קיבלה החלטה מרצונה החופשי?

ואם לא ברור לכם מה זאת הסכמה הדדית, כדאי שתדעו שהסכמה הדדית היא מצב ברור שבו שני הצדדים מעוניינים ורוצים בדבר, והרצון של שניהם מגיע מתוך בחירה חופשית. החבירה החופשית הזו מכילה בתוכה הסכמה של הגוף, הלב והראש ביחד, ככה יודעים שכל המערכות מסכימות ובעניין. כאשר אחת מהן לא- התשובה היא לא. בלי צל של ספק.

ועוד משהו שאולי צריך להבהיר- תחת השפעת אלכוהול או סמים, אין הסכמה חופשית!! אז גם אם מישהו או מישהי אמרו כן, כדאי שתבינו שזה לא, ולא רק שלא תתקדמו אלא גם תדאגו להם למקום בטוח עם אנשים שישמרו עליהם עד שיעבור.

בואו נפשט את זה עוד קצת- בשביל לדעת אם הצד השני בעניין שלכם ומעוניין להתקדם תנסו לבצע פעולה אחת פשוטה- לנשק אותה. אם תקפוץ עליה ותתחיל לנשק אותה לא תהיה לך דרך לראות או לדעת אם היא בעניין לפני שהנשיקה מתרחשת. אז מה כן? תתקרב לאט תוך כדי הבנה ברורה שאתה מעוניין לנשק אותה, ושים לב לתגובה שלה.

האם היא קופאת, מתרחקת, בולמת? האם היא מתקרבת גם הוא רגועה ושלווה וממתינה שתמשיך? אלו הסימנים לוודא אם היא מעוניינת שתנשק אותה או שאתה צריך להפסיק ולקחת צעד אחורה. זה תקף בנשיקה, בחיבוק, אפילו בפעולה פשוטה של להחזיק לה את היד ובטח ובטח כאשר מדובר בקיום יחסי מין.
הדרך הנוספת, הפשוטה והכי טובה לדעת היא פשוט לשאול!
זה נעים לך? להמשיך את זה? אפשר?
שאלות כאלה יוצרות הרגשה של ביטחון ואכפתיות, מקרבות ומאפשרות לנו להתנסות ולהסתקרן כל הזמן. והדבר החשוב ביותר שכל אלה מאפשרים לנו זאת ידיעה ברורה שאנחנו לא פוגעים או עושים משהו שהצד השני לא מעוניין בו. אם המצב לא ככה יש פה פגיעה מינית.

החינוך המגדרי הלקוי בו קיים לחץ החברתי על גבר שנמצא במצב כזה, חוסר ידיעת החוק והבורות בכל מה שקשור לסקס בהסכמה ולא בהסכמה והענישה של מי שמבצע מעשים כאלה- כל אלה חייבים להשתנות ובהקדם האפשרי, והזעקה צריכה לבוא מאיתנו כחברה. אפס סבלנות וסובלנות למקרים שכאלה יד ביד עם חינוך והסברה בלתי פוסקת לבנים וגם לבנות.

הכותבת, מור קדר, היא עובדת סוציאלית, יועצת זוגית ומשפחתית ויועצת בתחום המיניות עם בני נוער
כותבת הספר 'על הפעם הראשונה' ספר למתבגרים שכל הורה חייב לקרוא

קרדיט לתמונה - דנה אופיר


הכותב/ת: מור קדר
תגובות גולשים:
Kiehl's מותג הטיפוח הניו-יורקי מציע לקראת חגי תשרי שבפתח מגוון מוצרי טיפוח איכותיים המשלבים דבש ורימונים 

Kiehl's מותג הטיפוח הניו-יורקי מציע לקראת חגי תשרי שבפתח מגוון מוצרי טיפוח איכותיים המשלבים דבש ורימוניםמאת: מערכת האתר, מדור: אופנה ויופי, קוסמטיקה, טיפוח הגוף
פורסם בתאריך: 26/08/2020

Kiehl's קיל'ס, מותג הטיפוח הניו-יורקי מציע מגוון מוצרי טיפוח איכותיים המשלבים דבש עשיר ורימונים. מוצרים אלו פותחו במיוחד כדי להעניק לעור את החיים הטובים שהדבש יכול הציע לך... הדבש הידוע בסגולות הריפוי שלו וביכולותיו לניקוי ושיפור מראה העור, משמש כמרכיב חיוני לאנטי-אייג'ינג, לוחם אנטי בקטריאלי ומעולה להזנת העור.

GLOW FORMULA SKIN HYDRATOR קרם לחות עם הפורמולה המיועדת לכל סוגי העור המשלבת תמצית רימונים - פורמולה חדשה, 95% ממנה מקורם בטבע .Glow Formula Skin Hydrator הוכיח במחקר קליני שהוא מסייע במראה עור הזוהר וטבעי לאורך זמן. קרם הלחות מיועד לכל סוגי העור, משפר מיידית את זוהר העור באמצעות מינרלים מפיצי אור, ומשפר באופן הנראה לעין את הזוהר הכללי של העור לאורך זמן, בעודו מעניק הגנה נוגדת חמצון. עשיר בתמצית רימונים, "תמצית הזוהר" של קיל'ס מעניק זוהר מיידי, תחושת רעננות ולחות קלילה. מחיר מומלץ לצרכן: 170 ₪.

קרם לחות עם 99.6 אחוז ממרכיבים טבעיים - PURE VITALITY - PURE VITALITY SKIN -קרם המסייע לחדש את מראה העור ומשפר את האלסטיות שלו – למרקם עור בעל תחושה חלקה יותר ולמראה זוהר וחיוני יותר. הקרם משלב שני מרכיבים עוצמתיים ביותר בעולם הרפואה המסורתית –דבש מאנוקה ניו-זילנדי ושורש ג'ינסינג אדום קוריאני. ולראשונה הקרם מגיע באריזה חדשנית וייחודית של צנצנת אטומה המגנה על המרכיבים הטבעיים של הקרם. מחיר מומלץ לצרכן: 305 ₪.

pure.jpg
קילס קרם לחות פיור ויטאלטי עם מרקם קליל המחיר 205 שח (צילום חול)
FACIAL FUEL EYE DE-PUFFERסטיק המסייע להפחתת נפיחויות ושקיות באזור העיניים ומעניק תחושת קרירות מיידית. סטיק קומפקטי המשלב בתוכו דבש עשיר, מכיל שורש ארקטי וקפאין, המסייעים בהענקת תחושת קרירות מיידית באזור העיניים, תוך הענקת לחות והפחתת מראה סימני עייפות ולחץ. מראה שקיות תחת העיניים וטבעות כהות מופחת. נוח לשימוש ואידיאלי לנשיאה בכל מקום. מחיר לצרכן: 99 ₪.
stik.jpg
קיל'ס סטיק עיניים המשלב דבש המחיר 99 שח (צילום יחצ חול)


RICE&WHEAT VOLUMIZING CONDITIONING RINSE - מרכך לשיער, המעניק נפח, ומכיל דבש אורז וחיטה, חלבונים קלילים ושמן סובין. נטול- פארבאן לשיער דליל וחסר חיוניות. מרכך נשטף, בעל מרקם קליל, עשיר בתערובת חלבונים מן הטבע ושמן סובין אורז המסייעים לחדש ולהוסיף נפח לשיער דליל וחסר חיוניות.
מכיל תמציות זרעי חוחובה ודבש טהור ומעניק לחות מעודנת לשיער מבלי להכביד עליו, כך שהשיער נראה ומרגיש בריא יותר. בנוסף, הנוסחה מסייעת בהתרת קשרים בשיער ובהחלקת קצוות מפוצלים. למראה שיער מלא יותר ועבה יותר עם ברק בריא ורך כמשי.
מחיר לצרכן: 109 ₪ ל- 200 מ"ל


dvash.jpg
קיל'ס מרכך שיער מכיל דבש אורז וחיטה המחיר 109 שח (צילום חול)

Kiehl's מותג הטיפוח הניו-יורקי שהוקם בשנת 1851 כבית מרקחת, משרת לקוחות ברחבי העולם עם מוצרים איכותיים שנעשים בתנאים מחמירים תחת פיקוח ובשימוש מדע מתקדם וחומרים טבעיים.

חדש בקיל'ס: הזמנה עד הבית - מזמינים את המוצרים שאתם בוחרים והמשלוח מגיע תוך 72 שעות בטלפון: 052-3870441 . *משלוח חינם בקנייה מעל 500 ₪.

בנוסף, מותג הטיפוח קיל'ס למען איכות הסביבה: כל אריזה שתוחזר לחנות, יזכה בחתימה אחת מחזרו יותר, קבלו יותר:
• 3 אריזות ריקות יינתן Lip Balm
• 5 אריזות ריקות יינתן מוצר בגודל מיוחד לנסיעות (75 מ"ל)
• 10 אריזות ריקות - 125 ₪ לקניה בחנותחנויות Kiehl's:

קניון רמת אביב תל אביב, קומה 2 / טלפון: 03-6053677
דיזינגוף סנטר תל אביב, קומת כניסה / טלפון: 03-5221417
TLV FASHION MALL בקומת 1- / טלפון: 03-7397377
עופר גרנד קניון חיפה קומה 2 / טלפון: 04-8122400
קניון מלחה ירושלים קומה 1 / טלפון: 02-9412074


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש:
רימון,דבש, טיפוח,Kiehl's,