בי וומן » כתבות » בין פגישת זום לפגישת עבודה-

בין פגישת זום לפגישת עבודה- 

בין פגישת זום לפגישת עבודה-מאת: מערכת האתר, מדור: קריירה
פורסם בתאריך: 25/10/2020

את מצליחה לתמרן בית פגישת עבודה בזום, בין לימודים בזום, בין ניקיון הבית, בין הבישולים, בין הבעל והילדים ובין כל אלה – את לא מוצאת שניה לנוח ולשתות את הקפה חם. אם הייתה מדליה לאימהות, אליך הייתה מגיעה משאית מלאה במדליות – אבל בואי נודה באמת, היית מחליפה את המשאית של המדליות בכמה דקות של שקט? כמו כולנו, עמוק בפנים את מרגישה מותשת, עייפה ומשוועת לכמה רגעים של שקט אמיתי. כמו אימהות אחרות (ואני ביניהן) הדבר הכי קשה בתקופה הוז היא למצוא את האיזון שבין בית והעבודה. מכיוון שעבודה מרחוק ולמידה מרחוק הפכו לצמד חמד שקשה להפריד ביניהם, הרבה נשים מרגישות שהעבודה הקשה היא הניהול והתיאום של כל הגורמים יחד ועל העבודה הזו אף אחד לא משלם לנו.
אם בעבר הייתה הפרדה מוחלטת בין בית, לימודים ועבודה והיה מאוד ברור מה קורה מתי, הרי שהיום כשהבית הוא גם מקום העבודה, הוא גם בית הספר וגם גינת המשחקים - נראה ומרגיש שכולנו תקועות במערבולת שאי לצאת ממנה. אז לפני שאנחנו נסחפות אל לב ים או חלילה טובעות, בואי ננשום עמוק ונראה איך ניהול זמן נכון יכול לעשות שינוי משמעותי בהרגשה הכללית בכלל ובניהול הבית בפרט, כך שמהר מאוד תוכלי ליהנות מכמה דקות של שקט וכוס קפה חמה.


סדר יום קבוע

אם לפני הקורונה היה ברור מתי עובדים (תשע עד שש) והיה ברור מתי לומדים (שמונה עד חמש), הרי שמאז שאנחנו עובדות מהבית ומפקחות על הילדים שיכנסו לזום, אנחנו הרבה פחות פנויות לעבודה והיות ולא לכולן יש את היכולת להסתגר במשרד הביתי ולתת לילדים להסתדר לבד, אנחנו תמיד צריכות להיות נוכחות ולוודא שהם לא הורגים אחד את השני. ההצעה שלי – פשוט תלמדי מהילדים, כמו שהם מקבלים מערכת שעות לכל השבוע, תכיני לעסק שלך מערכת שעות ושבצי בה את כל הנושאים החשובים לך לניהול העסק –
•כתיבת תוכן לאתר
•פרסומים ברשתות חברתיות
•הזמנת מלאי
•תשלומים
•משלוחים ללקוחות

כמובן שאם את מורה לנגינה על גיטרה או מעצבת אופנה הנושאים החשובים יהיו שונים. אבל ברגע שכל הנושאים החשובים שאת חייבת לטפל בהם יהיו לך "מול העיניים", תוכלי ליצור תיעדוף ולהחליט כמה זמן להקדיש כל נושא. לכל משימה הקדישי פרק זמן והתאימי אותו לשיעורי הזום של הילדים – בזמן שהם יושבים ומקשיבים למורה, את יכולה לטקטק עבודה. תתפלאי לגלות שכשאנחנו צריכות לעבוד תחת מגבלת זמן, אנחנו הרבה יותר יעילות. טיפ קטן ממני ליעילות – התרכזי בעבודה ואל תבדקי את העדכונים ברשתות החברתיות כל כמה דקות.

העירי את הנפש לעבודה

אומנם אנחנו מעירות את הגוף בבוקר לצאת לעבודה, אבל האם אנחנו מעוררות את הנפש? לפני הקורונה, היינו מגיעות למשרד מאופרות, מבושמות, אולי אפילו דיברנו עם חברה טובה בדרך או שרנו עם הרדיו – לא משנה מה עשינו הגענו למשרד במצב רוח טוב. אז מה?ל לעבוד בבית זה מה שיהרוס לנו את מצב הרוח? לא ולא! כדי להעיר בנו את המוטיבציה לעבוד מהבית, אבל לעבוד בכיף, בהתלהבות ובתשוקה – צריך לקום לעבודה כאילו היינו יוצאות מהבית. לא הייתי אומרת לעלות על עקבים, אבל בהחלט להתאפר ולהסתרק ולצאת מהפיג'מה, אולי אפילו לשמוע ברקע איזו תוכנית בוקר משעשעת.

ביום שאחרי
יקח עוד זמן עד שימצא החיסון לקורונה וברגע שזה יקרה כולנו יודעות לאן ניסע בחופשה הראשונה שלנו, אבל מה העסק שלנו יעשה ביום שאחרי הקורונה? עצרתן פעם לחשוב על זה? אני לא מתכוונת שתבנו עכשיו תוכנית עיסקית להתרחבות ופתיחת סניפים חדשים או ייצוא לחו"ל, אני מתכוונת לבניית לוח חזון. זהו אחד מהכלים שעובדים בסינכרון מלא עם היקום, האנרגיות והתת מודע ובעזרתו אנחנו יוצרות את העתיד שלנו, אנחנו יוצרות מציאות לחלומות, למטרות ולרצונות שלנו. לוח החזון מאפשר לנו לשים את השאיפות שלנו מול העינים – לממש את החלומות שלנו על הנייר ולעזור להם להתממש גם בעולם האמיתי. גם אם נדמה שאין לכן אפילו רעיון אחד ליום שאחרי, תמיד אפשר לחשוב על משהו. תכתבו כל מה שעולה לכן בראש וכשתתחילו לחשוב על רעיונות, פתאום תגלו הרבה דברים ומה שנראה תקוע עכשיו מהר מאוד יקבל כיוון והרעיונות למימוש לא יאחרו להגיע. הראייה קדימה מאפשרת לך לשאוף ולחשוב על אפשרויות נוספות לקידום העסק – נהדר, לא?

רב העסקים נמצאים כרגע במורד אל תהום שלא ברור מה העומק שלנו, אני חושבת שבדרך אל התהום צריך לעצור ולחפש איך לעלות למעלה בחזרה – אולי להיאחז בענפים? או למצוא גשר? אולי לגלות שביל חדש? אני חושבת שעם תכנון נכון וחשיבה יצירתית כל אחת תמצא את הדרך הנכונה עבורה למעלה. כל מה שתחליטי לגבי העסק יהיה נכון, בשבילך. אז קחי נשימה עמוקה, את לא חייבת להגיע עד התהום, את יכולה לקחת את הדברים בקצב שלך ולבחור את מה שטוב לך.


הכותבת היא הילה ברהון, ליווי עיסקי באופן אישי


hillla.jpg
הילה ברהון-צילום ג'ולי אימאם


הכותב/ת: הילה ברהון
תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש:
קריירה,קורונה, ZOOM,עבודה בזום, עבודה מהבית