בי וומן » כתבות » בשביל הסמכות דורית כהן חרמון

בשביל הסמכות דורית כהן חרמון 

בשביל הסמכות דורית כהן חרמוןמאת: מערכת האתר, מדור: להיות אמא, ילדים ונוער
פורסם בתאריך: 13/01/2021

הורות היא משימה פשוטה. כן, זה נשמע לכם ממש לא הגיוני, כי הורות היא משימה מורכבת מאוד. דילמות, התלבטויות, לעיתים תחושות שהילדים אינם מקשיבים לנו, וכל זאת לצד משימות החיים השוטפות וכמובן בלת"מים. ולכן לא אמרתי "קלה".
כי אין הורות קלה, אבל היא בהחלט יכולה להיות פשוטה יותר. אני מאמינה שאפשר להיות הורה סמכותי עם גבולות ברורים, הורה נחוש ועקבי, וגם הורה קשוב, אמפתי, מתייעץ, שואל ומתחשב בילד ובצרכיו.
ככה מתחיל הספר 'בשביל הסמכות- הדרך להורות בטוחה, רגועה ומהנה" שכתבה דורית חרמון, מנחת הורים.
דורית כתבה את הספר כדי להנגיש להורים את הדרך להורות בטוחה, רגועה ומהנה יותר- ולהראות להם שזה די פשוט. הספר מותאם להורות של המאה הנוכחית עם האתגרים הקיימים ביום יום שלנו שלא היו קיימים אצל ההורים שלנו, ועלינו ללמוד להתמודד איתם. הוא אמנם מבוסס על השיטה האדלריאנית אותה דורית למדה ובה היא משתמשת בהדרכת הורים וצוותי חינוך, אבל הוא מביא לידי ביטוי את השיטה שהיא פיתחה שנקראת 'שיטת הסמכות'.
אחרי שליוותה מאות הורים בקליניקה, בהרצאות ובסדנאות, וכמובן מהניסיון הפרטי שלה כאמא פיתחה את השיטה שמחולקת לחמישה צעדים- והם הפרקים הראשיים של הספר. השיטה מוגשת בשפה קלילה ויומיומית, כולל דפי תרגול לעבודה עצמית וסימונים קבועים, ומותאם לעומס הגדול שכולנו חיים בו. כדי להקל את הקריאה, כל פרק מסתיים בתרשים סיכום הנקודות העיקריות.
הכל נמצא שם! כל האתגרים שאנו נתקלים בהם בתור הורים - יחסי אחים, יחסים חברתיים ואיך לדבר עם הילדים על מין, וכן תשובות לשאלות נפוצות שמטרידות הורים, כגון הכנה למעבר דירה, התנהלות כלכלית בחופש הגדול, טיפול בחיות מחמד ועוד.
הספר הוא חצי מדריך חצי חוברת לעבודה עצמית, כרוך בספירלה לשימוש נוח, עם מקומות לכתיבה, סיפורים אישיים של דורית מהטיפולים ומחיי הפרטיים-דוגמאות שמטרתן להבהיר שאתגרי ההורות דומים אצל כולנו.
את הספר אפשר לקרוא בפעם אחת כספר הדרכה, או לבחור פרקים. אפשר להתנסות בתרגילים שמעניינים ולדלג על אחרים, לקרוא ביחד או לבד., או בקצב איטי; אפשר להתנסות בתרגילים, או לדלג עליהם - הבחירה היא שלכם. ההמלצה היא לקרוא לתרגל בכדי להטמיע את הנושא ולחוות תהליך מעמיק ומשמעותי. וכמובן לשמור את הספר לכל מקרה שלא יקרה- כמו ספר של עזרה ראשונה להורות!


niki-toren.jpg
צילום ניקי טורן סוביק


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש:
הורות, משפחה, חינוך,דורית כהן חרמון