מעצבים מודעות אופנתית - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 21/12/2010  /  מדור: אופנה ויופי
 

מצד אחד, בכירים בעולם האופנה מגיחים מדי פעם לרחובות המהבילים של תל אביב, רק כדי לומר שאין לנו (ובעיקר לאשה הישראלית) שום חוש לאופנה. מצד שני, מנהלי המותג H&M הודיעו כי בחרו לפתוח סניף בארץ בגלל ש"ישראל היא ארץ בעלת מודעות אופנתית גבוהה". האמת, כנראה, נמצאת במקום טוב באמצע. עם זאת, אין ספק שבשנים האחרונות מורגשת עלייה משמעותית במודעות האופנתית של הצרכן הישראלי, כן, גם של הגברים. אבל המעצבים הישראלים הם כבר עניין אחר.

למעצבי אופנה יש שם טוב בתעשייה העולמית ולא סתם. מוסדות הלימוד לאופנה בארץ מציעים לימודים ברמה גבוהה במיוחד והכוונה לא רק לוותיקים והבכירים כמו בצלאל ( http://www.hamechina.co.il/בצלאל/ ), או שנקר (בהם אפשר ללמוד לתואר ראשון בתחום), אלא גם מכללות, כמו המכללה למנהל, מכללת ביטוי, מכללת ויצו חיפה, מכון אבני ומקומות נוספים, שחלקם מציעים לימודים חד, או דו – שנתיים לתעודה.

andresr15595.jpg

למי שאינו מעורה בשוק התחרותי של לימודי האופנה, כדאי לדעת שמדובר בתחום לימודים מבוקש ביותר, אליו מתקבל מדי שנה אחוז קטן ביותר מהפונים ומועמדים רבים אף משקיעים חודשים רבים במכינות לעיצוב, על מנת לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ולהגיע מוכנים ככל האפשר, כשהם מצויידים בתיק עבודות מושקע והכנות מוקדמות למבחנים וראיונות.

גם הקורסים הקצרים יותר, כוללים לימודים תובעניים במיוחד ותכנים עיוניים לצד תכנים מעשיים, שעות רבות של עיצוב פרויקטים ועבודה רבה מחוץ לשעות הלימודים. כמובן, קיים הבדל מהותי בהיקף הלימודים והדרישות מהסטודנטים, בין קורסים חד שנתיים לבין לימודים לתואר הנמשכים שלוש וארבע שנים.

תכני הלימוד כוללים שיעורי איור גרפי וטכני, עיצוב במחשב, בניית קונספט ופרזנטציה, תולדות הלבוש, צילום, סריגה, אופנה במאה ה – 20, סטיילינג, עיצוב שמלות, עיצוב בגדי ילדים, עיצוב קולקציה, בגדי ערב, קניינות, שיווק ופרסום ומקצועות רבים נוספים. גולת הכותרת של כל מסלול לימודים בתחום האופנה, הוא תצוגת האופנה המתקיימת בתום הלימודים ומהווה גם את פרוייקט הסיום של הבוגרים.

התצוגה מאפשרת לסטודנטים לחשוף את היצירות שלהם למבקרי אופנה ולקהל ומייד עם תום הלימודים הם מתחילים להשתלב בשוק העיצוב הרחב, בתחומים כמו מפעלי טקסטיל, עיצוב בגדים ברשתות מובילות, בוטיקים של מעצבים מוכרים וכמובן ישנם אלה הפותחים עסק עצמאי ויוצאים לדרכם כמעצבים צעירים ומבטיחים. בוגרים לא מעטים פונים לתחומי עיסוק כמו סטיילינג ותדמיתנות, עיצוב תלבושות לתיאטרון, הפקת תצוגות אופנה, קניינות ותחומים נוספים הנושקים לעיצוב אופנה ונמצאים בהתפתחות מתמדת.

 

* לינק ישיר לכתבה: "מעצבים מודעות אופנתית"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2010/12/21/695.html

www.Bwoman.co.il