בלי פילטרים - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 03/02/2013  /  מדור: אירועים
 

"בלי פילטרים", תערוכה של הצלם איתן ויתקון, מציגה תמונות של תריסר נשים אמיתיות המתחלקות לשניים, אחת עם איפור והשנייה ללא איפור טבעית לחלוטין. הנשים המצולמות בתערוכה נתבקשו לשלוח תמונות ללא איפור בליווי סיפור אישי דרך עמוד הפייסבוק של ד"ר פישר שתרמו את התערוכה. מטרת הפעילות היא לקדם יופי נשי טבעי, ללא איפור או פוטושופ. בתערוכה משתתפת גם יעל אבקסיס, פרזנטורית החברה שהתחברה לנושא התערוכה על פיה פשוט וטבעי זה יפה.
איתן ויתקון עוסק בהנצחת הזמן ותנודותיו, עושה שימוש במוטיב האור והתנועה במרחב, יוצר אינטראקציה דרמטית מרתקת בין פניה של הדמות המונצחת לבין אותות הזמן והשעה בה היא נתונה. צילומיו של ויתקון מספרים תמיד סיפור עלום מאפשרים לצופה להתמקד באופיין של הדמויות המצולמות ובנתונים הנעלמים והנסתרים הבונים את ההוויה שלהן. עבודתו של איתן ויתקון - מעצם היותו אוהב חיים ובריות- מושתתת על כימיה והזדהות עם האובייקט המצולם, דבר המביא אל יצירתו אמפטיה ואווירה מיוחדת במינה.

לדברי סיגל בר-און, יו"ר משותף תשלובת ד"ר פישר, "בתערוכה זו אנו מצדיעים למראה הטבעי של נשים ישראליות בכל גיל, בלי איפור וללא תאורה ופילטרים מיוחדים. נושא זה רלוונטי במיוחד בימים אלה בהם נכנס לתוקף חוק הפוטושופ החשוב וחוק הדוגמניות. אני מקווה שהתערוכה תיתן השראה לנשים רבות ואת האישור לעובדה שאנחנו יפות כמו שאנחנו ושהאישיות שלנו חשובה יותר מהאיפור והפילטרים.
kgsgd6548.jpg
מצדיעים למראה הטבעי של נשים ישראליות בכל גיל (תמונות: איתן ויתקון)

גלריה ZOA ע"ש דבורה פישר הינה גלריה חברתית הפועלת מזה חמש שנים ומציגה מידי חודשיים תערוכה למען עמותות שונות. הקמנו את הגלריה לזכרה של אמי, דבורה פישר ז"ל, שהייתה פעילה לאורך כל שנותיה בעשייה חברתית ותרומה לקהילה לצד היותה תעשיינית ומייסדת מפעלי ד"ר פישר ביחד עם אבי ד"ר אלי פישר. "

13.2.13- 15.3.13
גלריה ZOA, ע"ש דבורה פישר, בית ציוני אמריקה, ת"א
פתיחת התערוכה יום רביעי, ה- 13 בפברואר 2013, 18:00


 

* לינק ישיר לכתבה: "בלי פילטרים"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2013/02/03/1361.html

www.Bwoman.co.il