האימפריה הרומית חוזרת! - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 31/03/2014  /  מדור: אירועים
 

כמה פעמים חלמנו לחזור ולו לרגע קל לאחור במנהרת הזמן אלפי שנים לאחור?
בפסח יגשימו את המשאלה הזו, רשות הטבע והגנים ועיריית בית שאן ומזמינים לחוויה רב חושית בגן הלאומי בית שאן- העיר העתיקה "סקיתופוליס" והאימפריה הרומית חוזרים בחגיגה צבעונית, גדולה ואותנטית, בחול המועד פסח 16-17 באפריל בין השעות 15:00-11:00.
המבקרים בגן לאומי בית שאן יוכלו לשוטט ברחובות העיר העתיקה, בשוק העיר, יצפו בקרבות גלדיאטורים ויחוו את חיי הרומאים כפי שחיו בעבר.


לפגוש את הרוכלים הרומיים כשהם מקימים לתחייה את ה"קארדו"- שהיה מרכז מסחרי של העיר והופכים אותו לשוק שוקק חיים, שומעים סיפורים מרתקים על אלים עתיקים, מתנסים במלאכות קדומות, פוגשים סנטורים, מתגנדרים כגברות רומיות וחוגגים בטקס היין החגיגי עם הקיסר פאיוס.
במסגרת החגיגה הרומית, חומות העיר העתיקה יעוצבו ברוח הססגונית של התקופה.
עוד יהיו במקום סדנאות יצירה לילדים, פונדק דרכים אותנטי, הפעלות תיאטרליות, שוק כפרי ייחודי, דוכני מכירה, דוכני הפעלה ויצירה- כדרות, איפור וצלמנייה עם תלבושות רומיות, הפעלה של נפח בנעיצת מסמרים, נגר בפיצוח אגוזים במתקן עץ מיוחד, לאורך החגיגה יעברו בשוק דמויות לבושות בלבוש אותנטי לתקופה - רוכלות שמוכרות תבלינים, הקיסר ואשתו, ליגיונרים, גלדיאטורים ועוד.

המופע המרכזי ינוע בתוך ה"קארדו" ויציג שחזור תיאטרלי לחיי העיר הרומית: סוחר עבדים ממולח ימכור לקהל שלושה עבדים, הקיסר ואשתו פוגשים את הסוחר בשוק עצמו ומחליטים לקנות את העבדים על מנת שישתתפו בקרב הגלדיאטורים, כפתיחה לקרב עורך הקיסר טקס יין כמנחה לאל דיוניסוס - זהו שחזור לטקס פגאני שהיה נהוג בתקופה הרומית.
קרב הגלדיאטורים שמתרחש בסיום הטקס הוא שיחזור היתולי לקרבות גלדיאטורים, תוך שימוש בקרבות במה, חרבות, חרבות אש ואביזרים נוספים. בנוסף, האלה טיכה אשר סימלה את ההגנה על העיר באמצעות זר חומות שהיה מונח על ראשה, תספר את סיפוריה ההיסטוריים.

jg-alejg5809385.jpg
האימפריה הרומית קמה לתחייה בגן הלאומי בית שאן-צילום באדיבות קבוצת בלבלו (צילום: יחסי ציבור)

מחיר - מבוגר 40 ₪, ילד 24 ₪.
ללא תשלום למנויים רשות הטבע והגנים.

להזמנות ולמידע - לילות שאן / 04-6481122 3639*

 

* לינק ישיר לכתבה: "האימפריה הרומית חוזרת!"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2014/03/31/2061.html

www.Bwoman.co.il