תביעה: חשפה בגידה וזכתה בווילה - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 20/04/2015  /  מדור: דיני משפחה
 

סכסוך גירושין סוער נדון לאחרונה בבית המשפט למשפחה בראשון לציון. האישה הגישה תביעה לגירושין מבעלה, לאחר שגילתה כי הוא בגד בה עם עשרות נשים לאורך השנים, וכי הוא מגדל בסתר ילד מחוץ לנישואין עם אחת מהנשים.

עו"ד אלינור ליבוביץ', המייצגת את האישה, חשפה ראיות לכך שהבעל בזבז כספים רבים במהלך השנים על בילויים עם נשים שונות – כספים שקופחו, לדבריה, מידיה של האישה.
בית המשפט לענייני משפחה התרשם מיכולת השתכרותו הגבוהה של הבעל בהשוואה לאשתו, שכל השנים הקדישה את זמנה לגידול ילדיהם, ועל כן פסק, כי 70% מערכה של הווילה, הממוקמת באחת השכונות המבוססות בשפלה, ואשר משתרעת על פני 240 מ"ר – יועברו לרשותה של האישה.

לדברי עו"ד ליבוביץ', ערכה של הווילה נאמד על פי מומחים בכ-5 מיליון שקלים. מעבר לכך התחייב הבעל לשלם מזונות שמנים לילדיו, אשר ימשיכו לגדול בבית אמם.

בני הזוג היו נשואים במשך עשר שנים, במהלכם נולדו להם שלושה ילדים. לטענת האישה, לאורך השנים היא סבלה מאלימות מילולית ונפשית מצדו, ונאלצה לחיות בפחד ובאימה.

לדברי עו"ד אלינור ליבוביץ', נודע לאישה באמצעות חוקר פרטי שהפעילה -כי במרוצת השנים בגד בה הגבר עם נשים רבות, בזבז את הונם המשותף על מסעדות, צימרים, מתנות וחופשות עבורן, ואף נולד לו ילד מחוץ לנישואים עם אחת הנשים הללו.

בעקבות כך, הגישה האישה תביעה לגירושין. לדברי האישה, לאחר פתיחת הליכי הגירושין נהג בעלה להאזין לשיחותיה עם אמה כדי לתכנן את צעדיו. באחת השיחות שמע את השתיים משוחחות על הבן שנולד לו מחוץ לנישואין – והבין לראשונה כי אשתו יודעת על כך.

"רק אז הוא סיפר לה בבכי תמרורים על הילד מחוץ לנישואין – דבר שהאישה ידעה מזה מספר חודשים, אך סבלה בשקט על מנת להשיג ראיות חותכות. ", אומרת עו"ד ליבוביץ'.

3565100147970.jpg
הבעל בזבז כספים רבים במהלך השנים על בילויים עם נשים שונות (תמונה: David Castillo Dominici/freedigitalphotos)

לדברי עו"ד ליבוביץ', בני הזוג נהנו מחיי מותרות, ובזכות פירות עבודתו של הגבר רכשו וילה המשתרעת על פני 240 מ"ר, אשר שמאי העריך את ערכה בכ-5 מיליון שקלים. במהלך השנים הדיר הגבר את האישה באופן מוחלט מענייניהם הכספיים, כאשר האישה היא זו שגידלה את הילדים וטיפלה בהם, תוך שהיא מוותרת על קריירה משלה.

"הגבר היה חוזר מהעבודה בשעות הלילה המאוחרות, כאשר נודף ממנו ריח של וויסקי וסיגריות", טוענת עו"ד ליבוביץ'. "האישה האמינה באמונה שלמה ותמימה כי היעדרותו הינה בשל צרכי עבודה, אך האמת המכוערת טפחה על פניה".

לדברי עו"ד ליבוביץ', כיום מבינה האישה כי הגבר לא דאג לחשוף בפניה את העניינים הכספיים, כדי שלא תדע על אורח חייו הראוותני, שכלל בזבוזים רבים עבור נשים עמם ניהל רומן.

עו"ד ליבוביץ' דרשה מבית המשפט כי חלוקת הרכוש לא תהיה שוויונית, והביאה נימוקים רבים: יחסו של הגבר כלפי האישה במהלך חייהם המשותפים, בגידותיו הרבות, הילד שנולד לו מחוץ לנישואין ופערי השכר המשמעותיים ביניהם.

לדברי עו"ד ליבוביץ', "חלוקה שווה של הרכוש תעשה עוול עם האישה. בין הצדדים יש ויהיו תמיד פערי השתכרות ניכרים, כאשר האישה אינה בעלת מקצוע או השכלה ספציפית, ואין לה סיכוי לעבוד במקום עבודה בטוח או מתגמל במיוחד. מנגד, לתובע כמה עסקים, בהם סוכנות ביטוח".

בית המשפט לענייני משפחה בראשון לציון קיבל את נימוקיה של עו"ד ליבוביץ' ופסק כי האישה תקבל 70% מערך הבית הפרטי של השניים, בעוד שהגבר יסתפק ב-30% בלבד.

מאת עו"ד אלינור ליבוביץ' העוסקת רבות בדיני משפחה, גירושין, כתיבת צוואות, מאבקי ירושה ועיזבונות

תמונת שער באדיבות marcolm/freedigitalphotos

 

* לינק ישיר לכתבה: "תביעה: חשפה בגידה וזכתה בווילה"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2015/04/20/2506.html

www.Bwoman.co.il