תערוכה: תעלומות מצרים העתיקה - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 28/04/2015  /  מדור: אירועים
 

תעלומות מצרים העתיקה – מהו ההסבר המדעי מאחורי הספינקס והפירמידות? תערוכה שתיפתח בגן המדע ברחובות תענה לכם על כל השאלות.

גן המדע ע"ש קלור, הפועל במסגרת מכון דוידסון לחינוך מדעי שברחובות, יקיים תערוכה מיוחדת לכל המשפחה , בה ייחשפו המבקרים לתקופת העת העתיקה במצרים ולאמצעים הטכנולוגיים החדישים לתקופה זו, של לפני אלפי שנים - כתב החרטומים, נייר מצמח הפפירוס, שיטות השקיה מיוחדות והפירמידות המפורסמות.

2542422547.jpg
המבקרים ייחשפו לתקופת העת העתיקה במצרים (צילום: אוהד הרכס)

מצרים העתיקה מספקת שלל תעלומות ותיאוריות קונספירציה, ואף פעם לא מאוחר להתפעל מהן מחדש. עד היום מדענים מתעסקים במצרים הקדומה, בעיקר משום שרוב הדברים שהתרחשו שם בתקופה זו עדיין לא מוסברים באופן ודאי וברור - כיצד נבנו הפירמידות? מי בנה אותן? כיצד העבירו המצרים 2 מיליון אבנים במשקל 2.5 טון והעלו אותן לגובה 150 מטר בשימוש כלי עבודה עתיקים? היכן נמצא האף החסר של הספינקס הגדול של גיזה? מהי הטכניקה הייחודית של תהליך החניטה? והאם ייתכן שלמצרים העתיקה הייתה היכולת לפתח מנועים חשמליים?

תשובות לשאלות אלו שמורות במשך שנים עמוק מתחת לפני הקרקע, וכעת בתערוכה חדשה וייחודית מסוגה – החפצים המסתוריים ושלל תיאוריות על טכנולוגיה אבודה וחוכמה מדעית עתיקה חוזרים לקדמת הבמה.

לצד מיצגי התערוכה השונים כמו הפירמידה, הלוחית העגולה של סאבו, קבר פרעוני, סירה מצרית ועוד, יתקיימו סדנאות והפעלות לכל המשפחה אודות הטכנולוגיה המדעית מאחורי כל מיצג. בין הפעילויות - בניית פירמידת ענק באמצעות לבני בוץ, מבוך פירמידה מנייר, כתב חידה לצד אבן הרוזטה, שליחת מסרים בכתב החרטומים, כניסה אל תוך קבר פרעוני ועוד.

11433f01325.jpg
יתקיימו סדנאות והפעלות לכל המשפחה אודות הטכנולוגיה המדעית מאחורי כל מיצג (צילום: אוהד הרכס)

כמו כן, יתקיימו פעילויות נוספות לילדים כמו צילומים על סירה מצרית על רקע הנילוס, ואפשרות להתחפש ולהצטלם לבושים בתחפושות מצריות מקוריות.
זוהי הזדמנות ליהנות מחוויה בעלת ערך חינוכי לכל המשפחה בתערוכה מיוחדת במינה

שעות פתיחה: ימי א-ה 9:00-17:00
שבתות וחגים - 9:00-18:00

כרטיסים: מבוגר-60 ₪. ילד (5-18) -50 ₪. ילד מתחת לגיל 5 – חינם. משפחתי-220 ₪. אזרח ותיק-30 ₪.

עדכונים שוטפים על הפעילויות ומידע נוסף יפורסמו באתר האינטרנט של גן המדע בכתובת http://davidson.weizmann.ac.il/passoverexhibition2015
טלפון לבירורים 08-9344401


 

* לינק ישיר לכתבה: "תערוכה: תעלומות מצרים העתיקה"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2015/04/28/2514.html

www.Bwoman.co.il