נשים בחלונות הגבוהים - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 22/12/2015  /  מדור: קריירה
 

רוב הנשים נכון לשנת 2015 חוות אפליה בפן התעסוקתי, אך השוואת ההווה אל מול העבר, תחשוף שינויים מרחיקי לכת, המעידים על קפיצת מדרגה משמעותית וחד משמעית.

כיום, ניתן למצוא נשים לא מועטות בתפקידי מפתח ובעלי השפעה על כלכלת המדינה. אמנם הנתונים מעידים על כך שמספרן של נשים בעמדות מפתח נמוך משמעותית בהשוואה למספרם של הגברים בעמדות המפתח – אך יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מהשינויים ולראות בהם קורטוב של תקווה לגבי עתיד מבטיח וטוב יותר לנשים במדינת ישראל.

ניהול בנקים - הכירו את מנהלות הבנקים

בין הגופים הגדולים והמשמעותיים ביותר, אשר משפיעים על הכלכלה במדינת ישראל, נמצאים הבנקים. מספרן של הנשים אשר אוחזות בתפקידי הניהול (בבנקים הגדולים), גדל בשנים האחרונות ומדובר במגמה שרק הולכת ומשתפרת. ניתן לומר כי התחום הפיננסי נכון לשנת 2015 , עובר אט אט לידיהן של הנשים וזאת בהשוואה לשנים עברו, אז העמדות הניהוליות היו מאויישות על ידי גברים בלבד.
אם בעבר הלא רחוק נשים שחלמו על קריירה ניהולית זכו לגיחוך מצד החברה, הרי שכיום החלום קרוב מתמיד. כל אישה המייעדת עצמה לתפקידים ניהוליים, נכון שתרשם בתחילת דרכה ללימודים גבוהים בחוג לכלכלה, וזאת כדי שבניית הקריירה הבנקאית תהיה בהישג ידה.


id-100109226.jpg
כיום, ניתן למצוא נשים לא מועטות בתפקידי מפתח ובעלי השפעה על כלכלת המדינה (תמונה באדיבות stockimages/freedigitalphotos)


ייעוץ לארגונים המשפיעים

בשנים האחרונות עבר תחום הייעוץ הארגוני תמורות רבות, אשר הובילו להתפתחויות משמעותיות. לתפקידי היועצים הארגוניים השפעה רחבה על תפקוד הארגון והצלחתו ובהתאם לכך, ניתן לזהות נשים רבות הבוחרות להשתלב במסלול תואר שני בייעוץ ארגוני המוצע במכללות אקדמיות רבות ומגוונות. תחום הייעוץ הארגוני נמנה גם הוא על אחד התחומים המובלים על ידי נשים. מדובר בתחום אשר העוסקים והעוסקות בו, נהנים מהעובדה כי הם משפיעים באופן ישיר ועקיף על ההתנהלות הכלכלה במדינת ישראל, הם נהנים מסיפוק אדיר במהלך עבודתם וכל זאת לצד שכר ראוי ונאה.

מנהלות סדרי עולם

לא ניתן להתווכח עם הנתון כי מאז גולדה מאיר, לא כיהנה בישראל אישה כראש ממשלה. נתון נוסף אותו לא ניתן לסתור הוא, שישנן ממשלות בהן מספר הנשים המשרתות בתפקידים פוליטיים, נמוכה משמעותית וזאת בהשוואה אל ממשלות אחרות, אך למרות כל הנתונים הפסימיים שצוינו לעיל, בשנים האחרונות אנו עדים להתפתחויות רבות ומגוונות, אשר הובילו לשיפור מעמד הנשים גם בתחום הפוליטיקה. בנוסף, סקירה עולמית מצביעה על כך שנשים רבות מחזיקות בתפקידים רבי כוח ובעלי השפעה נרחבת על סדרי עולם כמו: אנג'לה מרקל, הילרי קלינטון, יוליה טימושנקו ועוד.

אם כך, אמנם תמיד יש מקום לשיפור, אך נכון לשנת 2015, ישנן נשים שמובילות מדינות ועומדות בראשן, כך שהרשמה אל מסלול לימודי פוליטיקה וממשל ובניית קריירה בתחום הפוליטיקה, בהחלט מציאותי לכל אישה ואישה אשר חולמת להוביל מדיניות כלכלית או מדינית.

תמונת שער באדיבות stockimages/freedigitalphotos

 

* לינק ישיר לכתבה: "נשים בחלונות הגבוהים"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2015/12/22/2773.html

www.Bwoman.co.il