5 טיפים לסטודנטים בתואר למשפטים ולאלו שבדרך - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 19/06/2016  /  מדור: לייפסטייל, קריירה
 

בדרך לתואר במשפטים? בין אם אתם ממש בתחילת הדרך, נבוכים, חוששים, מלאי ציפיות ולא ממש יודעים לקראת מה בדיוק אתם הולכים, ובין אם אתם עתירי ידע וכבר מתקרבים לשנת ההתמחות במשפטים שתפתח לכם את הדרך ליציאה לשוק העבודה ולחיים האמתיים, סימני השאלה הבלתי נמנעים הם חלק בלתי נפרד מהקריירה המתהווה שלכם. אז קבלו את רשימת הטיפים לסטודנט / למתמחה המתחיל ושיהיה בהצלחה!

1. יוצאים לדרך? הדרך לתואר ראשון במשפטים מעולם לא הייתה קלה.
העומס, הלחץ, המטלות בלתי נגמרות, האווירה התחרותית והמרוץ האין סופי אחר היעד הבא הופכים את תחילת דרכו של הסטודנט המתחיל במשפטים לרצופה מהמורות, מאתגרת במיוחד ומתישה מן הפן הפיזי ומן הפן הנפשי כאחד. בהנחה שבמקביל למסלול הלימודי אתם מקדישים זמן וכוח לסוגיית הכלכלה האישית ומועסקים בג'וב כזה או אחר שמטרתו לאפשר לכם לחיות כראוי, סביר להניח שאתם עסוקים עד מעל הראש ומתקשים למצוא שנייה פנויה בלו"ז הצפוף לעייפה. אז רגע לפני שתטבעו סופית בים המטלות, חשוב שתעצרו, תיקחו נשימה עמוקה ואפילו שתיים ופשוט תרגיעו. כל ההתחלות קשות, ובכל הנוגע ללימודי תואר במשפטים ( https://www.colman.ac.il/academics/ba/l.l.b-law/ ), הכלל הזה תקף מתמיד. חשוב לקחת הכל בפרופורציות הנכונות, לדעת שלא יארך הזמן עד שגם אתם תשחו בנבכי המונחים המאיימים עליכם ממבט ראשון ומומלץ ביותר להיעזר במי שעשה את הדרך לפניכם וצלח אותה בשלום.

lawyer1.JPG
מומלץ להשקיע את המירב והמיטב בשנת ההתמחות ולהפיק ממנה את התועלת המקסימלית

2. אם ראשית הדרך כבר מזמן מאחוריכם והסוף נראה קרוב מההתחלה, הגיע הזמן לשרטט את העתיד המקצועי שלכם בקווים ברורים יותר.

לפני שתבחרו התמחות במשפטים, הגדירו את הכיוון העתידי שלכם ונסו למצוא את הנישה המתאימה ביותר ליכולותיכם, לפוטנציאל הטמון בכם ולאופי האישי שלכם. אם זירת המשפט מסעירה את דמיונכם, על האדרנלין והלחץ הכרוכים בה, מסתבר שמוטב כי תמקמו את עצמכם על המסלול הלטיגטורי. אם לא מתאים לכם לנהל את הלו"ז שלכם בלחץ תמידי המוכתב מלמעלה, ייתכן כי תחום העסקאות מתאים לכם יותר. אופציה נוספת היא הכיוון המחקרי שעשוי לספק למתאימים עניין וסיפוק רב. לאחר מכן, בחרו את תחום המומחיות המועדף עליכם תוך סקירה מעמיקה ומקיפה של כלל האופציות הפתוחות בפניכם ובחרו בין עבודה במגזר הציבורי לבין עבודה במגזר הפרטי וזאת בהתאם לנטיותיכם האישיות ובהתאם לביקוש הקיים בשוק העבודה. להכרעה העומדת בפניכם משקל רב על עתידכם המקצועי שכן, במרבית המקרים, אפיק ההתמחות הנבחר הוא זה המלווה את המתמחה לכל אורך דרכו המקצועית בעתיד. אז קחו את הזמן, היוועצו בבעלי ניסיון וסמנו עיגול סביב האופציה הנבחרת רק לאחר שבחנתם היטב את מכלול השיקולים המרכיבים את סוגיית עתידכם.

3. נצלו באופן המיטבי את תקופת ההתמחות כמסלול הכשרה פרקטי ויעיל לטווח ארוך.
תקופת ההתמחות מעניקה לכם הזדמנות בלתי חוזרת לחשיפה מעמיקה אל הפן הפרקטי של עריכת הדין. חוזים, כתבי טענות, מכתבים, שיחות עם לקוחות ושאר מטלות פשוטות ויומיומיות יהוו חלק בלתי נפרד מסדר יומכם וגם אם יהיו טכניים להחריד, משמימים וחסרי השראה בעליל בהשוואה ללימודי התיאוריה, הרי שהם אלה שיכשירו אתכם לעבודה בשטח. היות וכך, מומלץ להשקיע את המירב והמיטב בשנת ההתמחות ולהפיק ממנה את התועלת המקסימלית.

4. מתמחים? הלחץ אינטנסיבי, הדרישות מרובות, המשכורת לגמרי לא בשמים ושעות העבודה בלתי נגמרות.

אתם מותשים, עובדים ללא הפסקה, נחושים להצליח אך נשחקים בהדרגה. רגע לפני שתתחילו לתהות בסתר על מידת התאמתכם למקצוע, קחו צעד לאחור והקדישו זמן לפינוק עצמי על בסיס קבוע. הליכה רגלית נמרצת באוויר הצח, גיחה לחדר הכושר, ספר קריאה טוב ואפילו גלידה מפנקת בסופו של יום עבודה מפרך עשויים בהחלט להפוך את תקופת ההכשרה המקצועית שלכם מבלתי אפשרית לנסבלת.

5. רואים את האור בקצה המנהרה?

רגע לפני שתסיימו את תקופת ההתמחות ותצאו לדרך משלכם, חשוב לסגור את הקצוות באופן המיטבי ולהשאיר רושם חיובי ביותר על סביבתכם. המלצה זו חשובה במיוחד, בין אם הייתם רוצים להשתלב במשרד באופן קבוע ובין אם אינכם מתכוננים להישאר בין כתליו רגע אחד מעבר למה שנדרש. הרושם שיצרתם על העובדים ובעלי המשרד, הוא שיגרום לבעלי המשרד להעניק לכם מכתב המלצה חם שיסיע לכם בהשתלבות מהירה בשוק העבודה, ועל כן חשוב לשמור על יחסים תקינים ומכבדים הן עם העמיתים שלכם להתמחות והן עם הלקוחות.
בהצלחה!

 

* לינק ישיר לכתבה: "5 טיפים לסטודנטים בתואר למשפטים ולאלו שבדרך"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2016/06/19/5-802.html

www.Bwoman.co.il