חמישה אתרי תיירות שאסור לפספס בביקור ראשון בוורשה - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 08/02/2017  /  מדור: לייפסטייל, בילויים ופנאי
 

מגיעים פעם ראשונה לעיר? אלה המקומות שחובה לבקר בהם

01
בית הקברות היהודי


warsaw1.jpg

בית הקברות היהודי בוורשה ממוקם ברחוב אוקופובה שברובע וולה, והוא אחד מבתי הקברות היהודיים הגדולים בעולם, ומאחרוני בתי הקברות היהודים הפעילים בפולין.

02
גטו ורשה


warsaw2.jpg

האנדרטה לזכר לוחמי גטו ורשה של האומן נתן רפופורט אשר בבסיסה חקוק המשפט " עם ישראל ללוחמיו וקדושיו", אוּמְשְלַגְפְּלָץ -הכיכר שבגבול הצפוני של הגטו ברחוב סטאבקי, שממנה יצאו המשלוחים למחנות ההשמדה, אנדרטה עם שמות הקורבנות, פאביאק - מוזיאון בית הכלא המפורסם, ששימש לכליאה ולעינוי של אסירים פולנים, ובית הקברות היהודי שברחוב אוקופובה, ובו קברי אחים של נרצחי גטו ורשה.
תוכלו גם לראות את השריד היחיד לחומת הגטו, בתוך חצר פנימית של בניין העומד ברחובות סיינה מספר 55 וזלוטה מספר 62, בסמוך לתחנת הרכבת המרכזית של ורשה.

03
פארק וארמון וילאנוב


warsaw3.png

פארק מקסים הממוקם בפאתי ורשה ושייך למתחם הכולל גם את ארמון וילאנוב, משכנו לשעבר של מלך פולין, ואת הגנים המרהיבים שסביבו.
צמחיית ונוף הפארק מתאפיינים בסגנונות שונים, ותוכלו להבחין בגינות שיזכירו חצרות של ארמון בארוק, גן ורדים בסגנון ניאו-רנסנס וגן בסגנון אנגלי עם השפעות סיניות. בפארק גם נחל טבעי, אגם שבו ניתן לשוט בסירה, ובריכה. המקום אהוד מאד על תיירים ומקומיים המחפשים שטח ירוק רחב ידיים שלו ושקט, הרחק מהכרך הסואן.
בחודשים יולי ואוגוסט נערכים במרפסת גן הורדים קונצרטים של מוסיקה קלאסית.

04
העיר העתיקה


warsaw4.jpg

העיר העתיקה של ורשה עמוסה בסמטאות ציוריות, מבני עבר מסקרנים ונקודות חן בכל קרן רחוב והיא הוכרה על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. כיף להגיע לשם ופשוט ללכת לאיבוד במבוך ההיסטוריה.

05
המוזיאון לתולדות יהודי פולין


warsaw5.jpg

אחד האתרים החשובים ביותר בוורשה ובפולין בכלל! המוזיאון מנציח את אלף שנותיה של הקהילה היהודית בפולין. המוזיאון הוקם היכן שהיה לב ליבו של הגטו היהודי, ברחבת האנדרטה המפורסמת לזכר מרד הגטו והוא סוג של פלא אדריכלי - 70 מיליון דולר הושקעו בתכנונו והקמתו של המבנה הייחודי, פרי עיצובו של האדריכל הפיני ריינר מלאמקי (Rainer Mahlamäki), שזכה כבר בפרסים על עבודתו זו.

רוצים לקבל המלצות של מי שכבר היה? הצטרפו לקבוצה חופשה בוורשה https://www.facebook.com/groups/WarszawaVacation/

 

* לינק ישיר לכתבה: "חמישה אתרי תיירות שאסור לפספס בביקור ראשון בוורשה"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2017/02/08/5235.html

www.Bwoman.co.il