חושבים על החלפת קריירה? - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 31/05/2018  /  מדור: קריירה
 

זיהוי של הסיבות הנכונות והכנת שיעורי בית יעזרו לכם לבצע הסבת קריירה בצורה יעילה. בנוסף, חשוב להיערך לתהליך מבחינה כלכלית ולהבין את ההשלכות שלו על התא המשפחתי והביטחון העצמי.


שוק העבודה המודרני מתאפיין בתחלופה גבוהה של משרות ותפקידים.
לפי מחקרים שנעשו בארצות הברית בקרב עובדים בני 50 ומעלה, מעל 50% מתכננים לעבוד מעבר לגיל הפרישה וכ-25% טוענים שהם אינם מתכוונים לפרוש. רק 40% מהמשתתפים עבדו אצל מעסיק יחד מעל 20 שנה וכל השאר לא פחדו להתנסות בקריירה חדשה שדורשת יכולות חדשות. יתרה על כך, המצב אצל עובדים צעירים קיצוני יותר ובקרב בני דור המילניום ישנה תחלופה ממוצעת של 2-3 עבודות בשנה.

הבעיה היא שלעיתים הפיתוי לגבי הסבה מקצועית גובר על השיקולים הפרקטיים. במקרים כאלה החלפת קריירה עלולה להתגלות כטעות שמשפיעה לרעה על התא המשפחתי, על יכולת ההשתכרות ועל הביטחון העצמי. הפתרון הוא להיערך מראש להחלפת קריירה ולקחת בחשבון מספר נקודות מפתח.

הסיבות הנכונות להחליף קריירה
הכי חשוב לתכנן החלפת קריירה מהסיבות הנכונות. מומלץ להתחיל בתהליך לאחר ניתוח יסודי של תחומי עיסוק רלוונטיים, לרבות זיהוי יתרונות יחסיים, מקצועיים ושיווקיים ובניית תכנית עבודה מסודרת. כאן ניסיון קודם בכל תחום עשוי להתגלות כיעיל, כי הוא יאפשר לכם לדעת במה אתם טובים ובאיזה קריירה עדיף לכם להתמקד.

עדיף לבצע הסבה למקצועו או לתחום עיסוק שמשיק לפחות בכמה היבטים לעיסוק הקודם. בצורה כזו שומרים על מנופים מקצועיים שכבר נרכשו וגם מעלים את הסיכוי להשיג משרה מתגמלת. בנוסף, שינוי מן הסוג הזה יאפשר התפתחות מקצועית והתברגות לתפקידים בכירים יותר ביחס לאלו שמחכים לכם בעקבות הסבה מלאה.

מעבר לכך, חשוב לדעת שמדובר בתהליך ארוך ויקר. האורך נקבע לפי הקריירה החדשה שתבחרו וההכשרה הנדרשת עבורה, בעוד המחיר הכלכלי שתשלמו הוא פונקציה של אובדן ימי עבודה וצבירה מחדש של שנות ניסיון. הדרך למזער את הסיכונים היא לבצע את ההסבה בהדרגה ובמקביל לעבודה הנוכחית. בנוסף, כדאי להיערך כלכלית כדי להמשיך להתפרנס בעת ביצוע המהלך ואת זה עושים באמצעות פתיחת תכניות חיסכון או קרנות השתלמות.

איפה מחפשים אתכם?
סקר ביקושים בשוק העבודה הוא חלק בלתי נפרד מתהליך ההסבה. אתם יכולים כבר עכשיו להתחיל לרחרח בתחום שבו התמחיתם, להשתמש במידע מתוך אתרי האינטרנט ולקבל המלצות מקולגות, חברים ובני משפחה. בדקו לאיזה תחום שווה לכם לעבור ושמרו על ראש פתוח לחוויות חדשות.

על אף הלחץ וההתרגשות, זכרו שגם אחרי ההסבה הקרובה תוכלו להחליף עוד פעם קריירה. אף מהלך שתבצעו אינו בלתי הפיך ומהבחינה הזו יש לשוק העבודה הנוכחי יתרונות רבים. נצלו אותם לטובת השקט הנפשי שלכם ועל הדרך תוכלו להרוויח תחושת סיפוק ושכר גבוה ומתגמל.


proffesion.jpg
הסבה מקצועית ( צילום מקאן אריקסון)

 

* לינק ישיר לכתבה: "חושבים על החלפת קריירה?"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2018/05/31/5560.html

www.Bwoman.co.il