שוקלת לפתוח עסק? הנה 5 טיפים לעסק המתחיל - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 06/08/2018  /  מדור: קריירה, פמיניזם
 

בעלי עסקים קטנים ובינוניים מהווים את השדרה הכלכלית העיקרית של המשק בישראל. אם גם לך נמאס להיות שכירה ואת רוצה להפוך תחביב או כישרון לעסק מצליח, תוכלי לעשות זאת בקלות יחסית ועל הדרך להגדיל משמעותית את פוטנציאל ההכנסות של המשפחה. מצד שני, עלייך להיערך לתהליך ארוך ומאתגר ולשמור על מספר כללי מפתח.

הנה למשל 5 טיפים שיעזרו לך לתכנן ולנהל את העסק הבא:

1. הכיני תכנית עסקית
תכנית עסקית תשמש אותך כמצפן לקבלת החלטות קשות. בתכנית העסקית את צריכה לציין מטרות ויעדים, להתמודד עם אתגרים ולתכנן היטב את החדירה לשוק. תכנית עסקית תסייע לך לעשות סדר במחשבות והיא גם תעניק לך הזדמנות לבדוק היתכנות כלכלית של רעיונות גדולים ומופשטים. למרות שזה לוקח זמן ודורש השקעה, אל תוותרי על תכנית עסקית.

2. השווי בין מקורות מימון
יש כיום מקורות מימון שונים שבהם אפשר להשתמש על מנת לפתוח עסק. המדינה למשל מעודדת פתיחת עסקים ומציעה הלוואה לעסקים קטנים בתנאים מועדפים, מה גם שיש חברות פרטיות, חברות אשראי וחברות ביטוח שממממנות פתיחת עסקים במסלול חוץ בנקאי. במידה ובכל זאת תבחרי לפנות לבנק, השווי בין תנאי הריביות וודאי שיש הפרדה מוחלטת בין חשבון העובר ושב לבין חשבון העסק.

3. ערבי אנשי מקצוע
למרות שאת מרגישה בקיאה לחלוטין בתחום שבו בחרת להתמחות, סביר להניח שיש דברים שרק אנשי מקצוע יודעים לעשות. זה הזמן שלך להתייעץ עם עורך דין, לגייס רואה חשבון ולערב כל מי שיכול לסייע לך לעצב, לשווק ולפרסם את העסק. חלקי את המשאבים שלך בצורה נכונה אך זכרי שלאנשי מקצוע יש ערך מוסף בשלבים הראשונים של פתיחת עסקים חדשים.

4. הכירי את המתחרים
היכרות עם המתחרים תעזור לך להימנע מטעויות בחודשים הראשונים של ניהול העסק. את המתחרים הקרובים שלך תוכלי להכיר על ידי ביקור פיזי בחנויות וברשתות, בעוד בשלבים מאוחרים יותר ניתן להרחיב את הריגול התעשייתי על ידי שימוש באתרי אינטרנט. בדקי מה מייחד את המתחרים שלך ובחרי ערך מוסף שישאיר אצלך את הלקוחות.

5. התאימי את המוצרים והשירותים לקהל היעד

הטיפ האחרון והחשוב ביותר לא קשור ישירות להתנהלות העסקית שלך, אבל הוא יקבע כמה זמן תחזיקי מעמד: עלייך להתאים את המוצרים והשירותים ולהציב את קהל היעד בראש סדר העדיפויות. זכרי שיש אנשים אמיתיים מאחורי כל עסקה ונצלי את היתרון שלך כעסק קטן בשביל לבצע התאמות ולהשתנות בזריזות וביעילות.

 

* לינק ישיר לכתבה: "שוקלת לפתוח עסק? הנה 5 טיפים לעסק המתחיל"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2018/08/06/5698.html

www.Bwoman.co.il