חיפוש עבודה בעידן הדיגיטלי: לא מה שהכרתם - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 02/09/2018  /  מדור: קריירה
 

תקשורת בתיווך מחשב מייצגת בצורה הטובה ביותר את סגנון החיים המודרני בעולם המערבי. נכון להיום, אנחנו תלויים במחשב כדי לבצע כל פעולה אפשרית ונעזרים בכלים דיגיטליים כדי לנהל היבטים בסיסיים בחיינו. בתוך כך, העידן הנוכחי משנה את האופן שבו אנחנו עושים דברים ויש לו השפעה דרמטית גם על תהליכים של חיפוש עבודה וגיוס עובדים.


קודם כל, "ציידי ראשים" בתחום כוח האדם משתמשים בכל כלי דיגיטלי שעומד לרשותם כדי למצוא את המועמד הפוטנציאלי. ארגז הכלים כולל אפליקציות מסרים מיידיים כמו וואטסאפ, רשתות חברתיות כגון לינקדאין, פייסבוק וטוויטר וכמובן מנועי חיפוש ובראשם גוגל. לכל כלי אפשרויות שימוש שונות והתפקיד של חברת כוח אדם הוא לאתר את המועמד שמתאים לדרישות שלה לפני כל היתר.


איך עלינו להתמודד עם העידן הנוכחי?
מי שמבין את הדרכים השונות שבהן מגייסים עובדים בעידן הדיגיטלי יודע טוב יותר איך להתמודד עם זה. המשמעות המיידית היא שצריך לטפח נוכחות מקוונת ולדאוג שהיא תייצג באופן הראוי וההולם את הכישורים שלנו. היום כבר לא מספיק לנסח קובץ וורד עם קורות חיים, אלא יש לדאוג לזמינות גבוהה אונליין בשביל לקבל פניות ממעסיקים איכותיים.

במקביל, דורשי עבודה חייבים לטפח את הפרופיל שלהם ברשתות החברתיות ולוודא שהוא מעודכן. מצד אחד, זה אומר שיש להימנע מחשיפת יתר של מידע אישי או מפרסום תכנים שעלולים להביך אתכם בראיון עבודה. מנגד, צריך לקחת בחשבון שהמעסיק או מישהו מטעמו יעברו באופן יסודי על הפרופיל שלכם כדי לדעת למה לצפות.

בפועל, את הזימון לראיון עבודה תקבלו רק אם הפרופיל שלכם עולה בקנה אחד עם הציפיות של המעסיק. בעידן הדיגיטלי יש לכל אחד מאתנו פרופיל מקוון שונה ואין טעם לנסות להסתיר אותו. הדבר הכי חשוב הוא לשמור על אמינות גם באינטרנט ולזכור שקשה עד בלתי אפשרי למחוק פוסטים, תמונות או ציוצים מיותרים.

ההיבט החיובי של העידן הדיגיטלי

האמת היא שיש המון יתרונות לחיפוש עבודה בעידן הדיגיטלי. כך למשל ניתן לעדכן בזמן אמת לגבי קורסים, לעבור הסמכות אונליין בשביל להעשיר את הידע ולהשיג יתרון מול דורשי עבודה אחרים וליזום פניות למעסיקים דרך אתרי האינטרנט הרשמיים של החברות. כל אלו אפשרויות שלא היו קיימות בעבר והן כיום חלק בלתי נפרד משוק העבודה בכלל ותחום כוח האדם בפרט.

בסופו של דבר, מטרת העל של חברות כוח אדם הייתה ונשארה גיוס עובדים טובים שמתאימים לדרישות התפקיד. אם אתם כאלה, האינטרנט והעידן הדיגיטלי יוכיחו לכם שהשמיים הם הגבול.

yes.png
(צילום יח"צ)

 

* לינק ישיר לכתבה: "חיפוש עבודה בעידן הדיגיטלי: לא מה שהכרתם"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2018/09/02/5761.html

www.Bwoman.co.il