על נשים וקריירה מצליחה - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 25/09/2018  /  מדור: קריירה, פמיניזם
 

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שכר הנשים הממוצע במשק בישראל עומד על 65% מזה של הגברים. על אף צמצום מסוים בפערי השכר בין נשים וגברים, עדיין יש הבדל שנוכח בשוק העבודה ומשפיע גם על יזמיות ועצמאיות.

יתרה על כך
, לא נדיר למצוא נשים שמקבלות תגובות מופתעות מהסביבה על רקע הבחירה שלהן לפתח קריירה ויש גם כאלה שלא רואים בעין יפה את העובדה שלעיתים זה בא על חשבון ילדים ומשפחה.

אך האמת היא שאנשים תמיד ימצאו מה להגיד ונשים לא צריכות לחשוש מזה. למעשה, יש לפחות 5 טיפים שאותם כל אישה צעירה או מבוגרת יכולה לאמץ כדי להגשים את החלום לקריירה מצליחה:

1. אל תשפטי אחרות

הדבר החשוב ביותר הוא לא לשפוט נשים אחרות שבחרו אחרת ממך. אם יש לך קרובות משפחה, חברות או אפילו אחיות שמעדיפות להישאר בבית ולא לצאת לעולם העבודה, יכול להיות שזו הדרך שמתאימה להן. שדרי ביטחון בהחלטות שאת מקבלת ושמרי על ראש פתוח גם כלפי נשים אחרות שנמצאות סביבך.

2. אל תשפטי את עצמך

הנטייה הנפוצה של נשים בגילאים שונים היא לשפוט את עצמן לחומרה. זה קורה בעיקר כאשר הקריירה באה על חשבון המשפחה, כאשר נשים לא מספיקות לראות את הילדים או בגלל תגובות מהסביבה הקרובה והרחוקה.
בפועל, זה גורם לעוגמת נפש מיותרת והפתרון הוא להפסיק לשפוט את עצמך בגלל החלטות שקיבלת. הכי חשוב שכל החלטה תגיע מהלב ומאותו רגע והלאה הדוגמא האישית לילדים כבר תעשה את שאר העבודה.

3. דעי את זכויותייך

יש המון זכויות שיכולות להגן עלייך בדרך לתפקידי מפתח. מבחינה פורמלית, את יכולה להצטרף למסלול של תואר שני במשפטים ללא משפטנים או להקדיש קצת זמן להרחבת הידע על בסיס מאמרים, מחקרים וספרים. נצלי את הזכויות שעומדות לרשותך ואל תתביישי להשתמש בהן כדי לגשר על הפערים בחברה בין גברים ונשים.

4. המשיכי להתפתח
בהמשך ישיר לסעיף הקודם, עלייך להכיר במגבלות שאיתן מתמודדות נשים ולנסות להתגבר עליהן בעזרת פיתוח עצמי. עלייך להמשיך להתפתח כדי להשיג יכולות חדשות, ליצור לעצמך יתרונות ולבדל את עצמך מול מועמדים לאותה משרה או קידום. פיתוח עצמי גם יעניק לך תחושת סיפוק וישמור עלייך מעודכנת.

5. בקשי עזרה
יש רגעים מאתגרים שעליהם אפשר להתגבר רק בעזרת עזרה חיצונית. אל תתביישי לבקש עזרה מחברות, התייעצי עם אנשי מקצוע ושתפי גם את בן הזוג בלבטים. בקשה לעזרה לא מעידה על חולשה אלא להיפך, היא מראה שאת מאמינה בדרכך ושהביטחון העצמי שלך נמצא במקום הנכון ובמסלול המהיר להצלחה מרשימה.

 

* לינק ישיר לכתבה: "על נשים וקריירה מצליחה"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2018/09/25/5837.html

www.Bwoman.co.il