ייעול זמן - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 19/02/2019  /  מדור: טורים אישיים
 

לפני כמה זמן התחשק לי לצאת בערב לשתות עם חברות. סה"כ לגיטימי לא? אז זהו, שמסתבר שזה סוג של משימה בלתי אפשרית.

החברה הראשונה טענה שאין לה בייבי סיטר ובעלה לא יכול (לא יכול או לא רוצה? או שהיא לא סומכת עליו?) להישאר לבד עם הילדים.
החברה השנייה אמרה שהיא עייפה מדי, היה לה שבוע קשה (זה היה שני בערב) ושהיא לא ישנה טוב היתה עמוסה עוד צריכה להספיק כמה דברים על המחשב וקמה מחר מוקדם.

החברה השלישית הבטיחה שתחזור אליי. אני עדיין מחכה.
האמת שבהתחלה התבאסתי- הרי פעם הינו יוצאות המון ומבלות ומאז שכולנו נהיינו נשים של, אימהות של, ועובדות בעבודות של "גדולות" כבר אין לנו זמן לכלום. ככה לפחות אני שומעת מכולן סביבי כל הזמן :
"אין לי זמן...."
"אני לא מספיקה..."
"אם רק היתה לי עוד שעה..."
"למי יש זמן לזה?!?"
אז איך זה שלי יש זמן? הרי גמאני עצמאית ומנהלת עסק, גם אני אישה של ואמא של שלושה ילדים , וגם אני קמה מוקדם וגם אני עייפה- ובכל זאת מוצאת זמן לצאת עם חברות? (ולהתנדב, ולבלות עם בעלי, ועוד כמה דברים על הדרך...)
"איך באמת את מספיק הכל....?"
שאלה אותי אותה חברה שחזרה אליי סוף סוף אחרי כמעט שבוע (וזה קורה לעוד נשים ולא רק פעם אחת). אז זהו. שאין פה קסם או סוד או איזו מנטרה ששיננתי ולמדתי ועכשיו הגיע הזמן להעביר הלאה. פשוט הבנתי מזמן משהו מאוד חשוב- שאני לא יכולה לנהל את הזמן שלי, אלא רק לייעל אותו.
אני יודעת, רוב היועצים וההדרכות וההרצאות עוסקות ב"ניהול זמן" אבל תכלס- זה לא עובד. פשוט לא. ולמה? כי לנהל זה להיות אחראי. לשלוט ולהוביל. לא בדיוק דברים שאני (או כל אחת אחרת או כח אחד אחר) יכולה לעשות עם הזמן שלי. לייעל לעומת זאת, זה לשפר. לשדרג. אז פשוט ייעלתי את הזמן שלי. יותר נכון את ההתנהלות שלי עם הזמן הקצוב שיש לי – 24 שעות כמו לכל שאר העולם.
"את כל כך צודקת...." היא אמרה לי "אני ממש רוצה גם אבל לא..." כן, ניחשתן לבד, היא לא מספיקה. וזה בערך הדבר הראשון שצריך לעשות:
סדר עדיפויות!

אם לצאת עם חברות שלך הוא לא בסדר העדיפויות שלך אז את לא תמצאי לזה זמן לא משנה כמה מסודרת ואחראית תהיי. ואם לבלות עם בן זוגך לא בסדר העדיפויות שלך אז גם לזה בטח ובטח שלא תמצאי זמן.
אני לא סופרוומן ואין לי כוח על של הקפאת זמן או הוספת שעות ביממה אבל גיליתי שאני לא צריכה אותו. ושלא תבינו לא נכון, גם לי יש ימים שאני סופר עייפה וגם לי יש דברים שלא הספקתי בסוף היום, אבל דבר ראשון יש לי סדר עדיפויות. ולצאת עם חברות בהחלט נמצא ברשימה.

שבוע אחרי אותה חברה עייפה התקשרה אליי אחר הצהריים ואמרה לי "אני חייבת לצאת! היה לי יום נוראי וחייבת לפרוק!!!" חייכתי לעצמי והסברתי לה שאני לא יכולה הערב אבל בהחלט אפשר לתאם לפעם אחרת . "מה?? אבל את זו שתמיד רוצה לצאת ואת זו שתמיד יוזמת איך את מוותרת, מה אין לך זמן?" אז זהו, שאני לא מוותרת. ובהחלט יש לי זמן. פשוט תכננתי את השבוע שלי מראש ויש לי תוכניות כבר לערב עם בעלי האהוב שאותו קבעתי מראש והתכוננתי אליו והוא כרגע בסדר העדיפויות שלי. והחברות הפעם, תחכנה לי.
שלכן, יעל.
יעל לב-רן יועצת עסקית, מומחית בייעול זמן
454545.jpg
יעל לב-רן יועצת עסקית, מומחית בייעול זמן

מקור התמונה:https://www.pexels.com/photo/person-touching-black-two-bell-alarm-clock-1198264/

 

* לינק ישיר לכתבה: "ייעול זמן"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2019/02/19/4414.html

www.Bwoman.co.il