לרגל יום האישה הבינלאומי החל ב-8/3/19 - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 03/03/2019  /  מדור: פמיניזם
 

ממחקר בינלאומי של Regus עולה כי כ-26% חברות ובתי עסק מתכננים להגדיל את מספר האימהות המועסקות בארגוניהם לעומת השנה הקודמת
מהמחקר שנערך בקרב 44,000 אנשי עסקים ביותר מ-100 מדינות, ובכלל זה בישראל, עולה כי כ-83% מהנשאלים בטוחים כי גמישות בעבודה היא המפתח להחזרתן ולשמירתן של נשים בעולם התעסוקה
.

כ-55% מהנשאלים מאמינים כי אמהות הינן כוח אדם איכותי, מנוסה וכישרוני במיוחד
כ-30% בטוחים כי הן אמינות יותר וכ-33% סוברים כי לאמהות כושר ארגון טוב יותר
כ-83% מציינים כי גמישות בעבודה היא המפתח להחזרתן ולשמירתן של נשים בעולם התעסוקה


חזרתן של אימהות לשוק העבודה תורמת באופן ישיר למשק. עם זאת בשל התנגשות הדרישות של עולם האימהות ועולם התעסוקה גדל מספרן של נשים הנושרות ממעגל העבודה. אחת הדרכים להילחם בתופעה זו, כפי שעולה ממחקר בינלאומי חדש ביוזמת Regus, מותג הבית המוביל של IWG(International Workplace Group) החברה הגדולה בעולם להשכרת חללי עבודה משותפים היא גמישות בעבודה - גמישות בשעות, ומתן אפשרות לעבוד מהבית או ממרכז עסקים בקרבת מגורים ולאו דווקא ממשרדי החברה ועוד.
המחקר גילה כי כ-26% מחברות ובתי עסק מעוניינים להגדיל את מספר האמהות המועסקות בארגוניהם לעומת השנה הקודמת, כאשר כ-55% מהמשיבים
הדגישו כי הם מעריכים אמהות עובדות בשל ניסיונן המקצועי הרב, אמינותן (30%) וכישורי ניהול ועמידה בזמנים (35%).
אימהות החוזרות לעבודה נתפסות כעובדות מסורות ומשקיעות יותר (23%) ונוטות פחות להחליף את מקום העסקתן (34%). בנוסף, חברות הבוחרות להעסיק אמהות זוכות בכח אדם איכותי וחוסכות לעצמן עלויות גיוס והכשרה של עובדים חדשים.


ובישראל המספרים דומים ואף גבוהים יותר:
• כ-87%! ממשתתפי המחקר מאמינים כי מתן גמישות בעבודה יגדיל את מספר נשים עובדות במשק.
• כ-30% מהנשאלים הביעו רצון להגדיל את מספר האימהות המועסקות בארגוניהם.
• כ-51% העידו כי אימהות נתפסות בעיניהם ככוח אדם מנוסה ומקצועי.
• כ-41% סוברים כי אמהות הן עובדות אמינות יותר ועוד.

עופר ויתקון, מנכ"ל Regus ישראל, מציין: "לעיתים קרובות פוטנציאל עצום הגלום באימהות מיומנות ומנוסות אינו ממומש בשל התחייבויות משפחתיות. אחד הפתרונות באמצעותו שני הצדדים יוצאים מרוויחים הוא מתן גמישות בעבודה שיכול לאפשר לחברות מצד אחד ליהנות מכוח אדם איכותי, לחסוך בעלויות גיוס והכשרה, ומצד אחר להחזיר אמהות למעגל התעסוקה ולתת להן הזדמנות להתפרנס ולהגשים את עצמם ולא על חשבון האימהות".
והוא מוסיף: "מחקרים מעידים כי השוואת מספר נשים עובדות במשק לזה של גברים תוביל לצמיחת התל"ג בכ-10% בשנה לפחות. וזה בהחלט אפשרי אם בתי עסק וחברות יאפשרו לאמהות שרוצות לחזור לעבודה לעשות זאת בצורה גמישה יותר. מעסיקים צריכים להבין כי גמישות היא שם המשחק, וכי לאור צפיפות התנועה בכבישים עליהם להציע פתרונות אלטרנטיביים וגמישים יותר שיחסכו לעובדיהם עשרות שעות בחודש המתבזבזות בפקקים".

IWG המפעילה בישראל את מותגיה Regus ו-Spaces, הינה החברה החלוצה והמובילה בעולם השכרת חללי עבודה משותפים, ושירותי משרד איכותיים בהתאמה אישית. לחברה מעל כ-3,500 מרכזי עסקים ביותר מ-100 מדינות ברחבי העולם והיא מספקת תמיכה אדמיניסטרטיבית ושירותי משרד מגוונים ליותר מ-2.5 מיליון לקוחות. חברות במועדון Regus העולמי – מקנה ללקוחות החברה גישה חופשית לכל אחד מאלפי מרכזי עסקים שלה ברחבי העולם.
woman.jpeg

https://www.pexels.com/photo/two-person-doing-hand-shake-1437866/

 

* לינק ישיר לכתבה: "לרגל יום האישה הבינלאומי החל ב-8/3/19"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2019/03/03/4237.html

www.Bwoman.co.il