חגיגת פורים לכל המשפחה במוזיאון המוזיקה העברי בירושלים - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 04/03/2019  /  מדור: בילויים ופנאי, תרבות, אירועים
 

סדנאות איפור וציורי פנים חינם לילדים * תצוגה מרהיבה של כלי נגינה נדירים מפרס בהשראת מגילת אסתר * התנסות בכלי נגינה ייחודיים * מצטלמים עם גלימת המלך אחשוורוש שנחתה במוזיאון במיוחד לפורים * מצטרפים לקריאת המגילה * משתתפים במשחק משימות מתגלגל לכל המשפחה * יוצאים לסיורים מוזיקלים ב-7 חללי המוזיאון ובגולת הכותרת של המוזיאון - סיור וירטואלי בבית המקדש בעזרת משקפי מציאות מדומה (VR)

חמישי - שישי 21-22.3.2019

פורים בפתח ובמוזיאון המוזיקה העברי בירושלים הכינו לכם, הקטנים והגדולים, מגוון פעילויות צבעוניות וססגוניות ברוח החג: סדנאות איפור וציורי פנים חינם למבקרי המוזיאון, צפייה והתנסות בתצוגה של כלי נגינה פרסיים נדירים ומיוחדים בהשראת המגילה – כולם מוזמנים להתנסות בנגינה, גם אם אין לכם רקע מוזיקלי או שלא הייתם חברי להקה, בואו להצטלם עם גלימת המלך אחשוורוש שהגיעה למוזיאון במיוחד לפורים להעלות תמונה שלכם לפייסבוק לתייג ולהשתתף בהגרלה, התמונה היפה ביותר תזכה את בעליה בזוג כרטיסים למוזיאון בשווי של 120 ש"ח.
עוד בחמישי מוזמנים עם כל המשפחה להצטרף למשחק משימות מתגלגל בין רחובות העיר בשיתוף מוזיאון יהדות איטליה עיריית ירושלים ומשרד התרבות והספורט.
בנוסף, ביום שישי בצהריים תתקיים בכיכר המוזיקה שלמרגלות המוזיאון קריאת המגילה ולקפץ ולפזז לצלילי מוזיקה חיה שתנוגן בכיכר.

מוזיאון המוזיקה העברי בירושלים הייחודי כולל 7 חללים המייצגים את התפוצות מהם הגיע עם ישראל. הביקור במוזיאון הופך לחווייה טכנולוגית חדשנים עם שלל המשחקים האינטראקטיבים הפרושים בכל חלל והמדריך הוירטואלי 'סבא לוי' - המלווה את מבקרי המוזיאון, באמצעות הטאבלט הניתן בכניסה למוזיאון. לדוגמה: בחלל מרכז אסיה: מוזמנים המבקרים להשתתף במשחק אינטראקטיבי בסגנון 'גיטר הירו' ולהנות מהתנסות בכלי נגינה עתיקים כמו זורנה כורדית, זארב פרסי, רובאב בוכרי, פאנדור קווקזי ועוד.

בחלל המוקדש למסורת המרוקאית ולהשפעות ספרדיות – מרוקו אנדלוסיה – יהנו מהבקרים מסרטון המציג את התרבות המקומית וכלי הנגינה הייחודיים לאזור זה ולהצטרף למשחק אינטראקטיבי.

פינת האזנה מיוחדת ימצאו המבקרים בחלל המאפיין מוסיקה מאזור עיראק סוריה מצרים והודו והזמנה להצטרף למשחק האינטראקטיבי העוסק בסגנון המוסיקלי הייחודי לארצות אלו.

בעזרת 'סבא לוי' מוזמנים המבקרים להיכנס לחלל המוקדש לשירה והמוזיקה של ארצות אירופה ואשכנז בו מוצג ספר דיגיטלי ענק המעניק חוויה ייחודית ופרטים על דמויות מפתח שהשפיעו על המוסיקה היהודית.

בחלל ארצות הבלקן מוזמנים המבקרים לבדוק את מיומנותם בכלי נשיפה אופייניים לאזור ולצפות בסרטון בו יספרו יהודים שחיו באזור על התרבות המיוחדת ואורח החיים המוסיקלי הייחודי בבלקן.

התנסות בכלי הקשה אלקטרוניים, הכרת כלי הנגינה אפריקאים כמו פעמון דון דון, תוף גינאה, נבל אתיופי שופרות תימנים ועוד ממתינה למבקרים בחלל אפריקה ותימן.

ובגולת הכותרת של המוזיאון, החלל העברי, המוקדש לקיבוץ הגלויות ולעבר המוסיקלי המיוחד של ארץ ישראל וירושלים, יוכלו ליהנות המבקרים מסיור בדגם בית המקדש הוירטואלי באמצעות משקפי מציאות מדומה מה שהופך את הביקור במוזיאון לחוויה מרגשת וייחודית. במהלך הסיור ילמדו המשתתפים על הסגנונות מוזיקליים שונים אשר השפיעו על המוזיקה והשירה שהיו נהוגים בתפוצות בהם חי העם היהודי.


מוזיאון המוזיקה העברי – רחוב יואל משה סולומון 10 נחלת שבעה. שעות פתיחת המוזיאון: א'-ה' 09:30-20:00 ו' – 09:30-13:30 מחירי כניסה כוללים השתתפות ילדים בסדנת תיפוף וכלי הקשה: רגיל – 60 ₪/ ילד מגיל 5 ומעלה – 45 ₪/ סטודנט 40 ₪ חייל 32 ₪.

לפרטים נוספים ותיאום השתתפות מראש בלבד בטלפון 02-5406505


kaman2.jpg
מתנסים ומנגנים במוזיאון המוסיקה העברי בירושלים (צילום איתי נדב)

 

* לינק ישיר לכתבה: "חגיגת פורים לכל המשפחה במוזיאון המוזיקה העברי בירושלים"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2019/03/04/4241.html

www.Bwoman.co.il