אהבה ממבט ראשון: לכבוד הוולנטיינס דיי – כיצד להביט זה בעיני זו משפר את מערכת היחסים? - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 29/01/2020  /  מדור: יחסים וזוגיות, אהבה וזוגיות
 

אומרים כי "העיניים הן החלונות לנפש", אך מסתבר שהן גם החלונות ללב. כשמדובר במציאת אהבה, האופן בו אתם מתקשרים האחד עם השני באמצעות עיניכם יכול לעשות את כל ההבדל. אז אם אתם רוצים להפוך את הוולנטיין דיי הקרוב לרומנטי במיוחד, אתם לא חייבים לקנות שוקולדים ופרחים, אלא פשוט תסתכלו בעיני בן זוגכם לזמן מה. אתם עשוי להיות מופתעים מהתוצאות.

אורטל עמר, אופטומטריסטית ומנהלת חטיבת המחקרים ב- CooperVision ישראל, עם המחקרים המפתיעים על הקשר בין קשר עין לאהבה.


קשר עין ממושך עלול לגרום למשיכה

קשר עין הוא גורם חזק ליצירת חיבה. מחקר שפורסם בכתב העת למחקר ואישיות בו התבקשו שני זרים- גבר ואישה - להביט זה בזה בעיניים במשך שתי דקות מצא כי המבט הממושך מספיק במקרים מסוימים כדי לייצר רגשות נלהבים זה לזו. עד כדי כך שאחד הזוגות אפילו התחתן שנה לאחר מכן!

קשר עין גורם לנו להרגיש טוב ומחבר בינינו

קשר עין ממושך לא רק יוצר חיבה, אלא גם משחרר פניל-מתילמין, חומר כימי האחראי לתחושות המשיכה. כמו כן, הוא משחרר שחרר אוקסיטוצין, כימיקל האהבה הקשור לחיבור ומחויבות לטווח הארוך.

ככל שהאישונים מורחבים יותר, כך אתה נראה מושך יותר

על פי מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת אדינבורו, נשים נמשכות לגודל... אבל לא בהכרח לזה שחשבתם. התוצאות חשפו כי נשים, בחלק הפורה של המחזור שלהן, מצאו כי תמונות של גברים עם אישונים מוגדלים מושכים יותר. זה כנראה קשור לכך שהאישונים שלנו מתרחבים כשהם ממוקדים במישהו שאנחנו מוצאים אותו מושך.

התבוננות זה בעיני זה היא סימן לאהבה

מחקרים שנערכו על ידי מדענים מהמחלקות לפסיכיאטריה ופסיכולוגיה של אוניברסיטת שיקגו ואוניברסיטת ז'נבה, ניתחו את הדפוס החזותי של סטודנטים במכללות הבוחנים תמונות של אנשים מושכים. המחקר מצא שאנשים נטו להתקבע על פניהם של אנשים שעוררו תחושה של אהבה רומנטית ונטו להסתכל על גופם של אלה שגרמו לתשוקה המינית.

קשר עין מעיד על אהבה מתמשכת

ניסוי מפורסם של הפסיכולוג הרווארד זיק רובין מצא כי זוגות שהיו מאוהבים עמוקות לאחר מספר שנים הביטו זה בזה 75% מהזמן תוך כדי שיחה לעומת 30-60% שהוא הזמן הממוצע בקרב שאר הזוגות.
* תמונה בראש העמוד- יח"צ
love-3061483_1920.jpg
מקור:https://pixabay.com/photos/love-valentine-heart-in-love-3061483

 

* לינק ישיר לכתבה: "אהבה ממבט ראשון: לכבוד הוולנטיינס דיי – כיצד להביט זה בעיני זו משפר את מערכת היחסים?"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2020/01/29/100108.html

www.Bwoman.co.il