View RSS Feed

הורות ומשפחה

1. "לשחות" לעבר המטרה

על ידי , 21/12/2015 ב 09:06 (הסיפורים שמאחורי הספרים - הזרקור על היוצר והכותב)
    לשחייה היא מגיעה במקרה בעקבות פגיעה חברתית ומתוך מטרה להחזיר לעצמה את הכבוד האישי שניתץ * היתה אלופת הארץ בשחייה לנוער ובוגרים, מחזיקה בשיאים ישראליים * ייצגה את ישראל בתחרויות בחו"ל * השחייה פותחת בפניה צוהר לעולמות אחרים, שונים מאוד מהמסגרת של הקיבוץ בו היא גדלה.
    היא הופכת לסלב בעמק בו גדלה, וזוכה לאהדה ולפרגון גם בכלי התקשורת הארציים * מקבלת הכרה לפעילותה הספורטיבית מהתנועה הקיבוצית ומהקיבוץ שבו חייתה. הוריה תמכו "מהצד ובשקט".

זוהי נורית ( נוריה ) אמיר ...
  2. "להיות בת זה לא רק סטטוס זו זכות גדולה"

על ידי , 14/12/2015 ב 09:38 (הסיפורים שמאחורי הספרים - הזרקור על היוצר והכותב)
    בת יחידה לאב יקה ולאם ממוצא ספרדי * בעקבות מעשי אלימות כלפי האם ההרה * לא הכירה את אביה כלל עד שפגשה בו לראשונה בעת גיוסה לצ.ה.ל. הקשר עם אמא ז"ל היה קשר אוהב, תומך ומקבל *
    בעקבות מחלת האם, לפני 23 שנה, היא מחליטה להביא ילד נוסף שלישי לעולם * יום לאחר מסיבת ברית המילה, נפטרה האם. רגע זה מנביט את הרעיון שעליה לכתוב. הגעגועים לאורך השנים אינם מרפים * עוצמות הכאב וחוסר הסליחה העצמית, שאינה מספרת את סיפורה של האם, מביאים אותה להתיישב, לכתוב ולתעד את דמותה של נינט (האם) ממידע וסיפורים ...
  3. אוהבת את החנוכה ואפילו את הפסטיגל

תנו לי לנפץ מיתוס, תמיד אהבתי את חנוכה ותמיד אוהב. משהו בהרמוניה המשפחתית המופלאה בערבים, האור של החנוכיה והחמימות המלטפת, שכל בני הבית מתאספים אחרי המרתון היומיומי ביחד להדלקת נרות, מברכים ושרים ומזייפים בכיף ואז הילדים מסובבים סביבונים ומכרסמים מטבעות שוקולד בעוד אבא ואמא שגם ככה צריכים לשמור על הגזרה והמשקל מפקירים את עצמם לשמנוניות ולמתיקות של הסופגניות שעלו הון תועפות. אבל זה כל כך כיף ומרגיש שהחורף הגיע וגם אני נהנית לטגן לטקס כמו שסבתא היתה עושה על פי מתכון שעבר מדור לדור ולשיר נר לי נר לי ...
    קטגוריות
    הורות ומשפחה
  4. אהבה- זה כל הסיפור...

על ידי , 09/12/2015 ב 11:45 (הסיפורים שמאחורי הספרים - הזרקור על היוצר והכותב)
    טלי פז מחברת ספר הילדים "הארנב של יהלי" * עוסקת בהוראה לגיל הרך כגננת ומדריכת גננות * התמחתה בשילוב אומנויות בהוראה, ולימודי בביבליותרפיה * לגננות הגיעה לאחר לימודיה באוניברסיטה ובעקבות נסיעה לאפריקה עם המשפחה שם ביקשו ממנה להיות גננת של גן ילדים השייך לקהילה הישראלית * ההתנסות המקצועית והאהבה לילדים משאירים אותה בתחום עד היום.

הספר נכתב בעקבות הקשר החם והאוהב שלה לנכדתה, וחווית פרידה שחוו * על ציר היחס הבין-דורי של סבתות (וסבים)- הורים – נכדים, ומושגים כמו: פינוק, אהבה ...
  5. לדבוק בחיים

על ידי , 17/11/2015 ב 12:00 (הסיפורים שמאחורי הספרים - הזרקור על היוצר והכותב)
    אב לעשרה תושב אפרת * מחליט לכתוב ספר בו הא מתאר את הליווי והטיפול בבנו נועם, שחלה בסרטן אלים במיוחד בגיל תשע * ביומן המסע הוא מעניק הצצה אוטנטית לתוך חיי משפחתו, לחדרי הטיפולים והאשפוזים ולחדרי הלב ... כולל מידע אינפורמטיבי חשוב לכל מי שמוצא את עצמו בסיטואציה דומה, * למרות הכרותו את מערכת הבריאות, כפרמדיק * הוא ממליץ לא להיות עבד של מערכת הבריאות ולשקול כל מהלך בתבונה כולל להתנגד * בעד לגליזציה של שימוש בקאנביס * תוך כדי התהליך/ המסע הוא מגלה על עצמו דברים רבים ובמיוחד את איבוד הבושה ("כאשר ...