View RSS Feed

פוסטים אחרונים

1. תחליף לבדיקת מי שפיר

בדיקת מי שפיר אומנם נחשבת לאמצעי הבטוח לאבחון פגמים כרומוזומליים במהלך ההיריון אשר עלולים לגרום לתסמונות שונות בניהם תסמונת דאון. יחד עם זאת, הרפואה מתקדמת משנה לשנה וכיום ניתן לאבחן תסמונת דאון כבר מהשבוע ה10 באמצעות בדיקת דם. האם באמת יש בדיקה שיכולה להחליף מי שפיר? המאמר הבא בשבילך.
    פעמים רבות רופאים יפנו את הנשים במידת הצורך לבדיקת שפיר, מה שתמיד מעלה את התלבטות אצל האם אכן כדאי לבצע את הבדיקה מפאת הסיכונים שבבדיקה. כיום, בדיקת מי שפיר מאפשרת לנו לדעת באופן מדויק ומאמין על קיום ...
  2. סיפור אישי מאישה מדהימה שהכרתי בבית החולים

את הסקפטיות שיש לי כלפיי רופאים וכלפיי מערכת הבריאות קיבלתי מחלב אמי, ותמיד התעקשתי לקבל חוות דעת שנייה על כל ממצא ועל כל תחושה שחשבתי שהיא משמעותית. גם בהריון היה לי ברור שאעשה את כל הבדיקות שצריך, ושהמילה האחרונה לגבי ביצוע של כל בדיקה ובדיקה תהיה שלי – ולא של הגינקולוג שלי.
    כשאמרתי לו שאני דורשת לעשות מי שפיר הוא כמעט התפלץ. "את בת 26!", הוא אמר לי, כאילו שזאת האשמה ואני פושעת נמלטת. "נשים בגילי לא יולדות ילדים עם תסמונת דאון??", אמרתי לו בכעס. "כן", הוא אמר, ...
  3. חתונה ו..מה עכשיו?

אז...התחתנתי וכמו כל זוג בישראל התחילו לשגע אותנו מה לגבי ילדים. פייר, לא אוהבת שנכנסים לחיים אבל בכנות, התחתנו בדיוק לשם המטרה של הקמת משפחה. די כבר היינו בחו"ל, כבר עשינו קורסים שונים ומשונים לפתח את עצמנו והגיע הזמן ויש מוכנות לזה. אז יצאנו לחופשה, והשתכרנו קצת ופתאום שבוע שעבר אני מגלה שאמא טבע מאחרת...מחכה ומחכה וכלום לא מגיע. זה ה-דבר? יכול להיות שנכנסתי להריון אני תוהה לעצמי? אז קניתי ערכת הריון והתשובה הייתה חיובית. הלכתי לרופא ואכן הוא אישר את החשדות שלי. התחלתי לחפור באינטרנט כדי ...
  4. טיול הבוקר או הלוואי שיהיה לי רגע שקט עם הקפה, רק רגע אחד , לא יותר

טיול הבוקר
    או הלוואי שיהיה לי רגע שקט עם הקפה, רק רגע אחד , לא יותר
    הבנתי הבנתי הבנתי , הצרכים שלי כבר 4 וחצי חודשיים ממתינים לי בשקט , מחכים בפינה, לא מרעישים ולא פוצים פה.
    הבנתי שעכשיו הכל אחרת, עולם חדש ומופלא בפני המון חששות המון דאגות רגעים קטנים של אושר. שמחה גדולה כאשר הקטנטנה הצליחה לעשות קקי לאחר שבוע , פשוט אושר כה גדול למראה חום "נפלא" .
    כל החיים משתנים ברגע אחד וכל כך רציתי בכך, כל כך חשקתי בכך, אך עכשיו אני קצת מתגעגעת לעצמי והבטחתי
    ...
    תגיות: לידה הוספת / עריכת תגיות
    קטגוריות
    כללי , ‏ הריון ולידה , ‏ כתיבה יצירתית , ‏ הורות ומשפחה
  5. מסע ההריון שלי

כוח הטבע גדל בי יצור קטן ששמו עובר כרגע לא ידוע עדיין מה מינו….הכוח של הטבע מדהיםכיצד הגוף שלי הפך פתאום לחממת חיים ,הטבע בשיא פריחתו פשוט נמצא בי.הכל התרחש חיש מהרלא הספקתי לחשוב והופ גדלים בתוכי חיים חדשים ,פרי אהבתנו, יצירת תפארתנו.בתוכי ההרגשה כאילו יצור חדש השתלט לי הגוףועכשיו הוא מחליטמתי אני יקיא ומתי אני יצום וכל הרגשתי שונה ומשונה .גופי שלי הוא לא ממש מוכר ליואני תוהה חיים חדשים גדלים בך אין אפשרות חזרהוהגיע הזמן כנראה שצריך לסבול את החוויה הזוכי כרגע היא לא נעימהואני מנסה לחשוב חיובי ולחשוב ...