View RSS Feed

על החיים

1. על חורים ואנשים

על ידי , 16/03/2015 ב 10:21 (הסיפורים שמאחורי הספרים - הזרקור על היוצר והכותב)
    שנים לקח לאסף זינר להכיר ב"חור" הפרטי שלו. עד שהחליט להתיידד אתו. מתוך ההכרות והמודעות צמח המרפא. סא"ל במילואים, מטפל בנוער בסיכון, איש חינוך, דוגל בשיטה ההוליסטית. יוצא מתוך עצמו ונחשף, על מנת להעביר את דרך הריפוי שעבר הלאה, אל הכלל. על איך להפוך את "החור" לכלי עזר בדרך למטרה, הוא כותב בספר מאויר ברגישות. בכתיבה נוגעת שהיא פרוזה ושירה. במבט ראשון נראה ספרו כספר ילדים. במבט שני ניכר כי הוא פונה לצעירים ובוגרים כאחד להתמודד עם ה'חור' שלהם. זהו ספר ביכוריו של אסף זינר "האיש ...
  2. משחקי חשיבה מעץ

היי חברים,

אני כותבת פוסט זה בעקבות חוויה מאוד נעימה שקרתה לי ופתחה בפניי עולם שלם של הנאה צרופה.

אתם מכירים את זה שבתת מודע שלכם אין לכם התייחסות לדבר מסוים ואיפשהו אתם אף מתרחקים ממנו מסיבות כאלה ואחרות כי נניח אתם חושבים שזה ילדותי ומשעמם.

לי זה קרה כאשר הייתי במסיבה נחמדה אצל חברים, כאשר בעלת הבית שם מחבבת מאוד משחקי אתגרים מעץ – כן הצורות המשונות האלה שיש ומנסים להרכיב אותם, יש כאלו אפילו ממתכת (היום אני כבר יודעת), והרעיון הוא לדעת איך להרכיב אותם בחזרה ...

עודכן לאחרונה 18/07/2016 ב 14:24על ידי רויתושלה

קטגוריות
    תחביבים , ‏ תחומי עניין ותחביבים , ‏ על החיים , ‏ חוויות אישיות
  3. זמן לעצמי

אני רגילה לצאת לחופשות משפחתיות אבל איכשהו בעלי היקר שיחיה החליט לפרגן לי. הוא ככל הנראה קלט את המצוקה, שאני עייפה ושחוקה מקצב החיים המסחרר ומהחורף והחליט לפרגן לי בנופש משלי. הוא שאל כמה פעמים - רוצה אתי? רוצה עם חברה? ואני, הפחדנית, שפעם לא העזה אפילו לשבת בבית קפה לבדה, השבתי לו שאני רוצה לבד. לבד. לבד. עם עצמי. יש לי המון מחשבות לסדר, אין לי כוח לשיחות נפש על שפת הבריכה, החלטתי שאני רוצה לצוף בשלווה ואיזה מקום יותר טוב לעשות זאת מאשר בים המלח. אז נכנסתי לאתר מלונות לאונרדו בים המלח ובצעתי הזמנה ...
    קטגוריות
    מחוץ לבית , ‏ על החיים
  4. מחזירה לעצמי את השליטה לחיים

לאחרונה התחלתי בכל מני תהליכים לייעול הזמן שלי ולשיפור איכות החיים. כך למשל, החלטתי שאני מפסיקה לבלות זמן בסופרמרקט הגדול, בנסיעה אליו, בחיפושים הנצחיים אחרי חנייה, בקיטורים שאני לא מוצאת חנייה, בהעמסת החבילות לאוטו ומהאוטו הביתה ועוברת להזמנה באינטרנט. כמו כן, לקחתי עוזרת על אף שהיה לי מאוד קשה להכניס אחת בבית שתסתובב לי בין הרגליים ותקרצף אחרי ואפילו יועץ שיווקי שיעזור לי להרים את העסק. עד כה הכל טוב ויפה, הבעיה היחידה היא שאני מרגישה פחות עצמאית - כאילו כולם עושים לי את העבודה ואני רק מחכה שזה ...
    קטגוריות
    יום-יום , ‏ על החיים
  5. ייעוץ זוגי - למה לא כדאי לחכות לרגע האחרון

זה יכול לכל זוג. בתחילת קשר בין בני זוג האהבה תמיד פורחת. אם אהבה היא באמת עניין של כימיקלים בין שני אנשים, כפי שקובעים מחקרים רבים, אזי אין פלא שלאחר זמן האהבה מתחילה לדעוך. אהבה היא גורם חשוב מאד במערכת יחסים, אך מוטב יהיה לזוגות לבסס את הקשר שלהם על יותר מאהבה בלבד. זאת משום שלא כל הזוגות מצליחים לשמר את האהבה הראשונית שלהם, ואורח חייהם מתחיל להרחיק אותם האחד מן השנייה. ישנם זוגות שמתחילים לפתח בעיות תקשורת כאלה ואחרות, בעיות אינטימיות היוצרות מתחים ואי נעימויות ועוד טראומות ומשברים שיכולים לקרות ...