זוגיות והכרויות

הגורמים בהצלחתו של קשר זוגי חדש

הגורמים בהצלחתו של קשר זוגי חדש

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

לעשות ככל שאפשר על מנת שהקשר הזוגי הזה ינחל הצלחה. אנו חושבים מתלבטים מה נלבש בפגישה הראשונה ומקווים שהדייטים הראשונים יהיו מרגשים ומהנים לשני הצדדים.

הגורמים בהצלחתו של קשר זוגי שרק החל לעיתים קרובות תלויים במספר דברים מרכזיים המשלבים תקשורת פתוחה, אמון, והמון סבלנות. כאשר אנו נמצאים בתחילתו של קשר, ישנם צעדים רבים שניתן לנקוט בכדי להבטיח שהקשר יתפתח לזוגיות מוצלחת.

תהיו עצמכם

ראשית, אף פעם על תנסו להיות מי שאתם לא ואל תנסו להרשים את הצד השני בדברים שאינם בדיוק מתאימים לאופי שלכם. כשמדובר על היכרויות חדשות ומימוש זוגיות קיימת חשיבות עליונה לבניית בסיס טוב של תקשורת פתוחה ואמיתית. אנשים רבים נוטים להסתיר חלקים מהאני האמיתי של עצמם בתחילת הקשר מתוך חשש להידחות על ידי הצד השני או להתקבל באופן שלילי שגם הוא ככל הנראה עשוי להביא לדחייה. יחד עם זאת, תקשורת כנה יכולה למנוע הרבה אי-הבנות ובעיות בהמשך הקשר הזוגי. שיחות פתוחות על כל הדברים החשובים לכם כמו לדוגמא ציפיות, ערכים, ותוכניות עתידיות, ללא ספק יספקו הבנה טובה יותר לשני הצדדים לגבי התאמתם הזוגית זה לזה.

חזקו את הקשר הזוגי כבר בדייט הראשון

אתרי היכרויות מלאים בנשים וגברים המחפשים זוגיות. ההיצע והביקוש גדולים משני הכיוונים, דבר שיוצר חיפזון אצל אנשים רבים. כאשר דייט אינו מוצלח מספיק רבים ממהרים לחזור לאתר ההיכרויות בו הכירו במטרה לחפש פרטנר אטרקטיבי יותר מקודמו. לכן, בנוסף לתקשורת, ישנם גם מקרים בהם פעולות קטנות יכולות ליצור חוויות מרגשות ובכך לחזק את הקשר ולמנוע מהפרטנר המיועד לרצות להכיר אחרים. לדוגמה, תכנון דייטים במקומות יוצאי דופן בדייט ראשון יכול ליצור חוויות משותפות ובלתי נשכחות שיתרמו רבות לחיזוק הקשר. בחירה במקומות מיוחדים שיעשו לכם טוב כמו מוזיאונים, תערוכות אמנות, או טיולים בטבע, יכולה לא רק לתת תחושה של שבירת שגרה אלא גם תספק הזדמנות להכיר את בן או בת הזוג בסביבה חדשה ומרגשת בצורה הטובה ביותר שניתן.

עבדו על בניית אמון

ללא אמון מלא אין שום בסיס למערכת יחסים מצליחה.
הנושא של אמון הוא עניין קריטי בעל משקל רב חשיבות בהצלחתו של קשר זוגי. אמון נבנה עם הזמן ובמהלך השנים, אך אפשר להאיץ את תהליך הראשוני של בניית האמון על ידי פתיחות ושקיפות לצד השני. כאשר בני הזוג מרגישים בטוחים לסמוך אחד על השני, הקשר מתפתח בצורה מהירה יותר וכך גם הרגש והקרבה הפיזית. .

בסופו של דבר, הצלחתו של קשר זוגי תלויה בשיתוף פעולה מתמשך של שני הצדדים, בנכונות להשקיע וביכולת להכיל, לאהוב Iלראות את הטוב שבאחר בזמנים טובים וגם בזמנים פחות טובים. ההשקעה המשותפת בקשר, יחד עם כנות  הדדית, אמון וסבלנות, הם אלו שמביאים בסופו של דבר לקשר שהוא כולו אהבה. וכמו שרבים מאיתנו כבר יודעים - עם אהבה ניתן לנצח הכל.

תפריט נגישות אתר