בי וומן » כתבות » קוסמטיקה טבעית

קוסמטיקה טבעית 

קוסמטיקה טבעית, מדור: אופנה ויופי, טיפוח הגוף
פורסם בתאריך: 11/12/2010

מבלי שנשים לב, לכל אחת מאיתנו יש שגרת טיפוח יומית קבועה שאנחנו לא מוותרות עליה. חלקנו לא יכולות בלי למרוח קרם פנים בבוקר, להתעטף בקרם גוף אחרי המקלחת, להתבשם, לרחוץ פנים עם סבון פילינג, לנקות את האיפור באמצעות מי פנים, לפדר סומק או לאפר את העיניים. איכות התכשירים והקוסמטיקה שברשותנו הופכת חשובה וקריטית כאשר השימוש הוא יומיומי. הדרך הטובה ביותר להבטיח שאנחנו נותנות לגוף שלנו תכשירים איכותיים שלא יפגעו בו אלה מוצרי הקוסמטיקה הטבעית. בתכשירים רבים נעשה שימוש בשמנים מלאכותיים, באלכוהול, בחומרים משמרים, בתוצרי נפט ובשאר חומרי חיטוי, שיוצרים רגישויות בעור והצטברות נזק לשומניות הטבעית. בואו נודה על האמת, אף אחת מאיתנו לא קוראת את האותיות הקטנות על הקרמים, ולא מקדישה תשומת לב לרכיבים השונים.

348454_cosmetics_3.jpg

יתרונות הקוסמטיקה הטבעית
דבר אחד בטוח – קוסמטיקה טבעית לא יכולה בשום פנים ואופן לגרום לנו לנזק. מדובר בתכשירים המופקים מצמחים שונים שניחנו בסגולות מרפא. תהליך הפקת התכשירים מהצמחים לא פוגע בתכונותיהם החיוניות ומבטיח לנו שלא ניתקל בכימיקלים ובשומנים מזיקים. לצמחים השונים נהוג לייחס גם אפקט רגיעה המשרה על העור מעין קרירות טבעית, שמשמרת את האיכויות הטבעיות של גופנו. כיום ניתן למצוא תכשירים לשיער, שמנים, קרם גוף, קרם פנים, נוגדי קמטים, חמאות גוף ואפילו מוצרי איפור שנעשו בתרכובות צמחיות בלבד. רוב התכשירים הטבעיים מתבססים על שמנים אתריים המופקים מצמחים, והם למעשה מיצוי המערכת החיסונית והחוזקות הטבעיות בצמח.

קוסמטיקה אורגנית
לכל אחת יש את המסכה לשיער שמלווה אותה שנים, את קרם הפנים שהיא קונה באותו המקום בכל פעם ואת הריח המיוחד של קרם הגוף שהיא כל כך רגילה אליו. קשה להיפטר מהרגלים ולפעמים אנחנו מתכחשות לאיכות המוצר רק כי קשה לנו להיפרד ממנו. היתרונות שבקוסמטיקה האורגנית כרוכים בהשקעה כספית לא קטנה, אם כי שווים כל שקל. תו תקן אורגני שנמצא על גבי האריזה, מבטיח לנו שלא נעשה כל שימוש בחומרים מעובדים או משמרים, וכי איכות המוצר מובטחת ומיטבית. כיום ניתן למצוא את כל סוגי התכשירים בצורתם האורגנית, במיוחד בבתי הטבע השונים ואצל קוסמטיקאיות פרטיות. נסו למשך שבועיים מוצר אורגני וראו בעצמכן את ההבדלים.

תכשירים אורגניים להכנה ביתית
קוסמטיקה אורגנית היא דבר יקר, ושימוש קבוע יכול לגבות מאיתנו עלויות גבוהות. ישנם כמה תכשירים טבעיים ואורגניים שכל אחת מאיתנו יכולה לרקוח בעצמה בבית ואפילו בקלות יחסית. כך תראו בעצמכן את כל התהליך, את הניקיון שבמרכיבים ואת הכיף שבלהיות קוסמטיקאית לרגע אחד. למשל, מי שסובלת מנשירת שיער, יכולה לחמם מעט שמן זית (50 מעלות) להשרות עלי רוזמרין אורגניים, להוסיף שתי כפות תמצית שמן אבוקדו ושתי כפות שמן נבט חיטה, לסנן, לקרר ולמרוח על הקרקפת מדי שלושה ימים למשך הלילה עד לחפיפת השיער בבוקר.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: