בי וומן » כתבות » שוקלים הסבה להייטק? כדאי שתדעו לאן אתם נכנסים

שוקלים הסבה להייטק? כדאי שתדעו לאן אתם נכנסים 

שוקלים הסבה להייטק? כדאי שתדעו לאן אתם נכנסיםמאת: מערכת האתר, מדור: קריירה
פורסם בתאריך: 05/04/2021

עובדים רבים שוקלים הסבה להייטק בגלל המשכורת היפה והתנאים הנוחים. אבל בדרך אל החלום יש לא מעט משוכות אפשריות. איך מחליטים מה התחום המתאים לכם, איפה כדאי ללמוד ומה צריך ללבוש לראיון זום. אורלי אפשטיין, מנהלת מחלקת ההשמה בחברת HackerU חושפת את אחורי הקלעים של התהליך.

הקורונה כמו שכולנו יודעים ערערה את עולם התעסוקה. המשבר אומנם פגע בראש ובראשונה במקצועות עם סטטוס כלכלי נמוך כמו משחק ותיירות, אבל אפילו מקצועות חלומיים כמו טיסה שנחשבו לחלום של כל אמא, נעלמו מהרדאר.
המסקנה היא שמי שלא יסתגל למציאות המשתנה ויתאים את עצמו לשינוי המהיר והמהותי המתרחש עלול למצוא את עצמו הרחק מאחור ובלי עבודה.

הרבה מאוד מהעובדים המעוניינים בהסבה פונים אל תחום ההייטק. זה לא מקרי כמובן. רק לאחרונה נתקלתי בכותרת שבישרה "84% מחברות ההייטק יעלו שכר ב-2021". אז פלא שכולם נוהרים להייטק?
איך תעשו את זה נכון?


כמנהלת מחלקת ההשמה במכללת האקריו אני ממליצה לחשוב היטב לפני הסבת קריירה להייטק. הסבה מקצועית דורשת חשיבה ותכנון מעמיקים ולא החלטה רגעית ופזיזה.

אני אומר אמירה שהיא טריוויאלית, אבל זה לא הופך אותה לפחות נכונה. אחת התכונות החשובות ביותר של האדם היא , יכולת הלמידה שלו , יכולת הלמידה מאפשרת לו יכולת הישרדות. אם נלמד , נתפתח , נסתגל ונצליח.
היום אפשר למצוא באינטרנט הכל, וזה כולל כמובן ידע מקצועי. האקדמיה אולי נזקקה למשבר הנוכחי כדי להבין שאפשר להגיע אל הסטודנטים באמצעות קורסים מקוונים, אבל מסלולי הכשרה באינסוף תחומים קיימים כבר שנים ארוכות ברשת.
לכן מועמדים שירצו לבצע הסבה, יצטרכו לגייס את יכולת הלמידה ולשייף כישורים אלו לצד שיפור כישורי למידה אוטודידקטים. הן ידע ומקצועיות לביסוס ידע רחב והן לפיתוח כישורים רכים ומיומנויות רכות שיסייעו לנו להתמודד עם המשרות השונות והחדשניות, בשוק התעסוקה בכלל ובהייטק בפרט .

איך נראה המועמד האידיאלי להייטק?
חברות מחפשות היום מועמדים עם יכולות מולטי טאלנט. למשל בתחום השיווק הדיגיטלי אם יש לך מעט (מלבד שיווק) ידע בתכנות ומעט עיצוב, לצד סקרנות , דרייב ומוטיבציה ונכונות ללמוד עוד ולהשקיע הסיכוי שלך הרבה יותר גבוה להשתלב בתחום .

היא תפתח למועמד זה מגוון משרות רחב יותר באופן משמעותי שדורשות מהמועמד להיות מעט "כולבויניק", לצד ההכשרה העיקרית שלו.

איך מחליטים איפה ללמוד?
זה אולי מעט מפתיע, אבל הדרך הטובה לחפש מקום לימודים היא מהסוף להתחלה.
קודם בודקים מה הידע הנדרש במקומות העבודה בתחום שמעניין אתכם, ורק אחרי זה מחפשים את מקום הלימודים שמספק את הידע המקצועי. כך חוסכים הרבה עוגמת נפש בשנים של לימודים שעלולים להתברר ככאלה שלא מקדמים אתכם לקראת חלום העבודה בהייטק.

לדוגמא באמצעות גוגל גלאסדור ניתן כיום להיחשף כמעט לכל חברה . מוצר ומשרה והידע הזה כאמור , הוא כוח. כבר במהלך הקורס מומלץ להתעדכן אחר המשרות הפתוחות בתחום ללמוד את פרופיל המשרה, אילו טכנולוגיות חדשניות נדרשות יותר, וכך לדעת איפה נכון יהיה עבורכם ללמוד.
התחלתם ללמוד? תצללו לחומר ותעשו כל מאמץ אפשרי להשתלט עליו. אם זה אומר להשקיע בכל מודול שנלמד בקורס, אם זה באמצעות למידה עצמאית מהבית. ככל שתהיו מצטיינים יותר במקום הלימודים שלכם ככה תהפכו ל"סחורה חמה" בשלבי המיון להייטק. אני מאמינה שכאשר סטודנט/בוגר בוטח בידע שלו וביכולותיו ונוכח לדעת כי יש לו יכולת להשלים כל תוכן גם באופן עצמאי, הוא ישדר המון בטחון בראיון העבודה.

הקורס עומד להסתיים?
זה הזמן להפעיל קשרים

לקראת סוף הקורס, אחרי שצברתם כמות מכובדת של ידע רלוונטי , כדאי להתחיל לבחון את השוק ,לחתור לראיונות עבודה, ליצור קשרים עם חברות מגייסות ועסיקים פוטנציאליים . לינקדאין, פייסבוק ושאר הרשתות החברתיות הן מקום מצוין להתחיל. כמו כן להירשם לקבוצות חיפוש עבודה הרלוונטיות לתחום הלימוד ולתחומים משיקים.

מה עוד? ידוע שבתחום ההייטק אחת השיטות הדומיננטיות להתקבל לעבודה היא באמצעות "חבר מביא חבר". לכן מומלץ ליצור רשת נטוורקינג בשיתוף חברים שעובדים בחברות הייטק ולנסות להתחבר אליהם. בנוסף כדאי להגיע לירידי תעסוקה, באופן ייצוגיי מצוידיים בעותקים מקו"ח והסמכות. לעבוד על פרזנטציה אישית ועל מסרים קצרים וחיוביים אותם תרצו לשדר, בדגש על תכונות אופי כגון :יכולת למידה עצמאית, סקרנות , זיקה טכנולוגית ואם יש רקע קודם רלוונטי בעולמות טכנולוגיים – הדגישו זאת.

פעמים רבות גם ידע לא פורמלי , נחשב ניסיון טוב בעיניי לא מעט מעסיקים , אז מאד חשוב להדגיש אותו , הן בשלב הכנת קו"ח ובוודאי בשלב הראיונות הפרונטליים .

ראיון עבודה בזום? אל תבהלו מהחוויה
לראיונות בזום יש להיערך בהתאם , להתלבש באופן ייצוגי ולא לזלזל במעמד.
אל תשכחו שכל אדם עמו תיפגשו או תשוחחו יכול להיות כרטיס הכניסה לקריירה הבאה שלכם . חשוב להבליט בראיון , את היכולות הפרקטיות ,כגון פרויקט סיום כדוגמת אפליקציות, עיצוב ובניית אתר וכד'. חשוב לזכור המטרה המרכזית היא - חתירה למגע ,כלומר הגעה לראיון עבודה שכן הצלחה בו מקרבת אתכם צעד נוסף לתחילת עבודה בתחום העבודה הנכסף .

אחרי שעשיתם את כל הדברים האלה, רכשתם מקצוע, ביצעתם מחקר שוק , התחברתם ברשתות למעסיקים הרלוונטיים ולחברות השמה לרבות השתתפות בירידי תעסוקה ובדקתם בקרב חברים ומכרים - הסיכוי שלכם להתקבל לעבודה בהייטק הוא גבוה.

hak.jpg
צילום באדיבות האקריו.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש:
קריירה, סיטם החל"ת,הייטק,HackerU