מה לקחת לחו״ל? המומחים של ממסי על כל הפריטים שצריך וכל אלו שממש לא - גרסה להדפסה - (לגרסה הרגילה לחץ כאן)
מאת: מערכת האתר  /  בתאריך: 23/08/2016  /  מדור: לייפסטייל, בילויים ופנאי
 

החופשה הממשמשת ובאה הנמצאת ממש מעבר לפינה, מציפה אתכם בהתרגשות. הדמיון עובד שעות נוספות, התכניות נרקמות, השיטוט אחרי אטרקציות במרחבי הרשת הופך ליותר ויותר תדיר והפרפרים בבטן כבר עושים שמות באיברים הפנימיים.

רגע לפני שאתם זורקים למזוודה מכל הבא ליד מרוב שמחה והתרגשות ויוצאים לנתב"ג, קחו נשימה עמוקה, שבו בנחת וקראו בעיון את הטקסט שכתבנו במיוחד עבורכם. אנחנו מבטיחים לכם שתמצאו בו מידע חשוב, שיסייע לכם לארוז את המזוודה שלכם באופן המושלם.

אילו פריטים אסור לשכוח בבית?
מאחר ואנחנו מניחים שהדרכון והארנק כבר עליכם, וכך גם הטלפון הנייד, המטען שלו ומתאם חשמל המתאים לשימוש במדינת היעד (עוד על כך בהמשך) - את רשימת הפריטים שאסור לשכוח בשום פנים ואופן בבית, נפתח בפריטים שישדרגו את הטיסה עצמה.

כרית גב מתנפחת ומגבת מיקרופייבר יעשו פלאים לאיכות הטיסה – ובקושי יתפסו מקום בתיק היד שלכם. הכרית תבטיח שתגיעו ליעד עם צוואר משוחרר וכשיר להתמודדות עם מזוודות ותיקים, והמגבת תהיה שימושית במיוחד כשתרצו לרחוץ פנים ולצחצח שיניים במהלך או אחרי הטיסה. אם היעד אליו מועדות פניכם נמצא בקצה השני של העולם, וצפויה לכם שהות ארוכה באוויר מומלץ להצטייד בשמיכה ( http://www.memsi.co.il/%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%9B%D7%94-%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%A1%D7%94 ) משלכם – כזו שתהיה רכה במיוחד, שתתאים היטב למידותכם ותבטיח לכם שינה נעימה. בנוסף לאלה נמליץ לכם לקחת אחריות על הבידור של עצמכם בשעות הטיסה. אל תשכחו לארוז את הספר המשובח ההוא, ששמרתם לאירוע מיוחד או את המגזין שטרם הספקתם לקרוא. אל נא תסמכו על מזלכם הטוב שיגרום לכך שדווקא בזמן ההמתנה בשדה התעופה, תתקלו בספר שיעשה לכם את זה.

חשוב לזכור לארוז במזוודה או בתיק היד, תרופות שאתם נוטלים באופן קבוע, החל מתרופות להורדת לחץ דם וכלה בכדורים נגד צרבת. כמו כן אם אתם נוהגים להשתמש בתכשיר מסוים כמו תחליב גוף ספציפי או מותג מסוים של מגבונים לחים, צאו מתוך נקודת הנחה שייתכן שלא תוכלו להשיגו בקלות במדינת היעד. בממסי תוכלו לרכוש סט הבקבוקונים לנוזלי רחצה בתקן עלייה למטוס TSA. הבקבוקונים האיכותיים יאפשרו לכם לארוז כמות צנועה של תכשיר, בהתאם לדרוש בלבד, מבלי לחשוש שמא יישפך לכם במזוודה.

התשובה לשאלה: "מה לקחת לחו"ל"? משתנה גם בהתאם למדינה שבה אתם עתידים לנחות. כך לדוגמה רבים שוכחים לארוז במזוודה מתאם לשקעי החשמל המקומיים. סך הכול ישנם שמונה סוגי שקעים חשמליים, אך כיום ניתן לרכוש גם מתאמים אוניברסליים, המתאימים לכל סוגי השקעים שישנם. מעבר לכל זה חשוב לארוז את כל האישורים הרלוונטיים, למרות שלכאורה כל המידע זמין באינטרנט, לרבות טופס הזמנת החדר במלון, אישור התשלום על הרכב השכור, כרטיס הטיסה שלכם ועוד.

fotolia_90928209_m.jpg
התשובה לשאלה: "מה לקחת לחו"ל"? משתנה גם בהתאם למדינה שבה אתם עתידים לנחות

על אילו פריטים מומלץ לוותר?
השאלה "מה לא לקחת לחו"ל", חשובה לא פחות מהשאלה, "מה לקחת לחו"ל"? להלן כמה פריטים שבהחלט ניתן ואף מומלץ להשאיר בבית:
• תכשיטים או אביזרים יקרי ערך – מעבר לזה שמדובר בפריטים שיגרמו לכם לדאגה מיותרת, קחו בחשבון שגניבה או אובדן של תכשיט יקר ואהוב, יכולים להרוס גם את החופשה המושלמת ביותר.
• שני ספרים ומעלה – הואיל וספרים שוקלים לא מעט, השתדלו להסתפק בספר אחד בלבד, כשבאופן כללי מומלץ לתת עדיפות לספרים אלקטרוניים, שלא שוקלים ולו גרם אחד מיותר.
• "ליתר ביטחון" – כל פריט שאתם מעוניינים לארוז במזוודה ליתר ביטחון, צריך להישאר מחוץ לתמונה. הכוונה היא למשל למטען רזרבי, שמלת ערב שייתכן שתרצו ללבוש (אבל רוב הסיכויים שלא) וכיוצא באלה.
• תיק איפור – מומלץ ביותר לארוז אך ורק את מוצרי האיפור שנעשה בהם שימוש באופן יומיומי במקום להיסחב עם כל תיק האיפור העמוס בכל טוב (ניתן גם לרכוש לקראת החופשה תיק איפור ייעודי לנסיעות).

 

* לינק ישיר לכתבה: "מה לקחת לחו״ל? המומחים של ממסי על כל הפריטים שצריך וכל אלו שממש לא"
http://www.bwoman.co.il/articles/news/ex/index.php/2016/08/23/5079.html

www.Bwoman.co.il